Lovćen u polufinalu kupa

Branilac trofeja savladao je večeras na Cetinju, u četvrtfinalnom meču, nikšićku Sutjesku 27:26 (19:12).
72 pregleda 0 komentar(a)
Lovćen, Foto: Vesko Belojević
Ažurirano: 23.02.2013. 21:59h

Branilac duple krune je osigurao plasman u polufinale Kupa Crne Gore, ali se namučio - rukometaši Lovćena nisu postigli gol u posljednjih 15 minuta, pa su igrači Sutjeske imali čak i napad za produžetke, ali su na kraju morali da se pomire sa porazom (27:26).

Iako je Zoran Abramović odmarao reprezentativce Igora Markovića, Stevana Vujovića i Nemanju Grbovića, a Goran Lasica je bio odsutan zbog lakše povrede, Cetinjani su dominirali od starta.

Razlika je konstantno rasla, golmani Vladan Abramović i Vuko Borilović su odbranili čak šest sedmeraca, pa je u 40. minutu bilo rekordnih plus 10 (25:15).

Ogromno vođstvo kao da je uspavalo domaće, koji su u finišu jedva sačuvali trijumf...

Lovćen će na finalnom turniru, koji se po tradiciji igra 20. i 21. maja, prvi meč igrati protiv boljeg iz meča Ulcinj - Budvanska rivijera, koji će najverovatnije biti odigran 13. marta.

U drugom polufinalu se sastaju Mojkovac i Danilovgrad, koji su žrijebom „izbjegli” četvrtfinale.

Lovćen - Sutjeska 27:26 (19:12)

Cetinje - SC „Lovćen”. Gledalaca: 600. Sudije: Mitrović (Podgorica), Vešović (Berane). Sedmerci: Lovćen 4 (4), Sutjeska 8 (2). Isključenja: Lovćen 4, Sutjeska 2.

Lovćen: Abramović (šest odbrana i tri sedmerca), Borilović (pet odbrana i tri sedmerca), Popović 9 (4), Jovetić 1, Pejović 2, Drašković 6, Perišić 6, Nikolić 1, Kaluđerović 2, Grbović, S. Vujović, L. Vujović, I. Radović, Marković, M. Radović.

Sutjeska: Đurđevac, Nenezić (četiri odbrane), Bojanić (sedam odbrana), Damjanović 6, Janković 2, Vujović 1, Šekarić 5, Čukić 3 (1), Čizmović 1 (1), Đođić 3, Rakočević 5.