Đer moćan u Larviku, prvi trijumf Olkima

Ažurirano: 16.02.2013. 21:56h

Đer je pokazao zašto je prvi favorit za osvajanje Lige šampiona, pošto je u Norveškoj savladao Larvik sa 24:18.

Pred 4.900 navijača, Jovanka Radičević je postigla prvi gol za Mađarice nakon šest i po minuta igre za 3:1, a domaće su uskoro vodile i 6:2.

Na poluvremenu je bilo 10:8, ali su nakon odmora Andrea Lekić i Katrine Lunde-Haraldsen bile fenomenalne, pa su „zelene” stigle do ubjedljive pobjede. Radičevićeva je meč završila sa tri pogotka.

Olkim je protiv Zvezde upisao prvi trijumf u glavnoj fazi (29:25), a Katarina Bulatović je sa 10 golova izbila na drugo mjesto liste strijelaca.

Do sada je 62 puta tresla mrežu, dva manje nego Milena Knežević.