Lovćen u gostima savladao Nekse

izabranici Zorana Abramovića savladali su večeras u gostima, u Našicama, ekipu Neksea 30:29 (17:16), u utakmici 13. kola ovog regionalnog takmičenja.
1 komentar(a)
Rukometaši Lovćena, Foto: Vesko Belojević
Ažurirano: 16.02.2013. 19:57h

Drugi put u sezoni, Lovćen je “uzeo mjeru“ Nekseu, ponovo golom razlike, ali ovoga puta su Cetinjani iznenadili u gostima vicešampiona Hrvatske – golom kapitena Igora Markovića, 40-tak sekundi prije kraja, crnogorski šampion je slavio 30:29 (na Cetinju je bilo 28:27, uz velike proteste trenera gostiju Kasima Kamenice, bivšeg selektora Crne Gore na račun suđenja), i upisao sedmu pobjedu u SEHA ligi.

Ovim trijumfom, Lovćen je preskočio Nekse na tabeli i sada je peti sa istim brojem bodova (23) kao i četvrtoplasirani Vardar. Nekse je ostao na 22 boda i ima utakmicu više u odnosu na Lovćen.

Lovćen je zasluženo slavio, jer je veći dio meča bio u vođstvu, a trijumf dobija na značaju ako se zna da su gosti imali pet isključenja više od rivala, usput su promašili i dva sedmerca (Marković i Stevan Vujović), ali su “grizli” do kraja, nije izgledalo da su imali pauzu od kraja decembra.

Kreće je bolje ušao u meč, odmah je poveo 3:0 (2. minut), vodio do 7:5, nakon čega je Lovćen konsolidovao redove, i serijom 4:0 (tri gola Ivana Perišića, jedan Vujovića) u 15. minutu poveo 9:7. Do odmora su se ekipe konstantno smjenjivale u vođstvu, koje nije prelazilo dva gola razlike, ali su Cetinjani golom Mirka Radovića, ipak, uspjeli da prvo poluvrijeme okončaju minimalnom prednošću.

I u nastavku se vodila rovovska borba, ali je Lovćen čuvao gol-dva prednosti do 45. minuta, kada je Nekse prvi put poveo u nastavku (24:23), ali je tri minuta kasnije imao i posljednje vođstvo na meču (25:24). Novom serijom od 4:0 (Mirko Radović, Marković, Vujović, Ivan Radović), Lovćen je u 52. minutu prvi put poveo tri gola razlike (28:25), i činilo se da je prelomio meč.

Međutim, Nekse se nije predavao, pa je uspio da izjednači na 28:28 (27. minut), potom i na 29:29 (59. minut). Ipak, nakon gola Markovića u posljednjem minutu domaćin nije uspio da dođe do gola i tako pokvari odlično izdanje Cetinjana…

Lovćen u utorak gostuje slovačkom Tatranu iz Prešova.

Nekse – Lovćen 29:30 (16:17)

Našice – Sala OŠ “Kralja Tomislava”. Gledalaca: 1.000. Sudije: Koleski i Krkačev (Makedonija). Sedmerci: Nekse 4 (3), Lovćena 3 (1). Isključenja: Nekse 6, Lovćena 16 minuta.

Nekse: Peraica (10 odbrana i sedmerac), Pivac, Šunjić (jedna odbrana i sedmerac), Kozina 1, Eter 2, Lelić 1, Mrđenović 1, Varvodić 1, Knez 1, Slišković 8, Vujić 3, Hajmiler, Tomić 2, Božić-Pavletić 2, Obranović 6, Ivić 1.

Lovćen: Abramović (četiri odbrane), Borilović (četiri odbrane i sedmerac), Lipovina, Jovetić 1, Popović, I. Radović 3, Marković 7, Vujović 6, Pejović, Kaluđerović, Drašković, M. Radović 3, Perišić 8, Nikolić, Lasica, Grbović 2.