LŠ ZA RUKOMETAŠE

Melić slavio protiv Rakčevića, Ševaljević i Mijatović se radovali u Zagrebu

Melić i Rakčević su postigli po dva gola na ovom meču, u kojem je u pobjedničkog timu najefikasniji bio Bezjak sa sedam golova, a isti učinak u poraženom timu imao je Mojsovski.
0 komentar(a)
Mladen Rakčević, Foto: Rkmetalurg.mk
Mladen Rakčević, Foto: Rkmetalurg.mk
Ažurirano: 09.02.2013. 23:27h

„Crnogorski duel“ pripao je Fahrudinu Meliću – slovenačko Gorenje je na svom parketu savladalo Metalurg iz Skoplja 23:19 (10:10), i revanširalo se Makedoncima za poraz (30:23) u prvom dijelu takmičenja u grupi C Lige šampiona.

Melić i Rakčević su postigli po dva gola na ovom meču, u kojem je u pobjedničkog timu najefikasniji bio Bezjak sa sedam golova, a isti učinak u poraženom timu imao je Mojsovski.

Gorenje je ovom pobjedom preuzelo drugo mjesto, sa dva boda više od trećeplasiranog Metalurga, a četiri manje od vodećeg, poljskog Vive Targi Kielcea, koji je kod kuće bio bolji od Sankt Peterburga (30:29).

Vasko Ševaljević i Rade Mijatović su se sa Dinamom iz Minska radovali nakon pobjede u Zagrebu sa 25:23 (14:10), u meču grupe D. Zagrebu nije pomoglo ni devet golova Horvata, dok su u gostujućem timu najefikasniji bili Atman i Onufrijenko sa po šest golova. Ševaljević se nije upisao u listu strijelaca, dok je Mijatović ima 10 odbbrana, odnosno 41 odsto procenat uspješnih odbrana.

Ovim porazom, šestim uzastopnim, Zagreb se znatno udaljio od četvrtog mjesta u grupi i osmine finala, dok je Dinamo već u osmini finala, a trenutno je drugi, sa utakmicom više od trećeplasiranog Berlina.

Prvak Evrope Kil je protutnjao pored Savehofa, iako je u 14. minutu imao zaostatak od četiri gola (7:3) – na kraju je, ipak, bilo ubjedljivih 40:26 (20:15) za „zebre“.

Prvi strijelac Kila bio je Ekberg sa devet golova, dok su srpski internacionalci Vujin i Ilić dodao šest, odnosno četiri gola. Kod Savehofa se istakao Bliznak sa devet golova.

Rezultati

Grupa A

Čehovski Medvjedi - Hamburg 29:29 (17:13)

Flensburg - Partizan 31:23 (17:13)

Nedjelja

Ademar Leon – Monpelje (19.00)

Tabela

1. Čehovski Medvjedi 8- 12

2. Flensburg 8 – 12

3. Hamburg 8 – 12

4. Monpelje 7 – 5

5. Ademar Leon 7 – 3

6. Partizan 8 – 2

Grupa B

Savehof - Kil 29:40 (15:20)

Vesprem - Konstanca 31:21 (14:11)

Nedjelja

Atletiko Madrid – Pivovarna Laško (18.00)

Tabela

1. Vesprem 8- 16

2. Kil 8 – 12

3. Atletiko Madrid 7 – 6

4. Pivovarna Laško 7 – 4

5. Savehof 8 – 4

6. Konstanca 8 – 4

Grupa C

Gorenje Velenje - Metalurg 23:19 (10:10)

Vive Targi Kielce - Sankt Petersburg 30:29 (20:14)

Nedjelja

Šamberi – Silkeborg (17.00)

Tabela

1. Vive Targi Kielce 8 - 16

2. Gorenje Velenje 8 – 12

3. Metalurg 8 – 10

4. Silkeborg 7 – 6

5. Sankt Petersburg 8 – 2

6. Šamberi 7 – 0

Grupa D

Kadeten - Pik Seged 36:29 (21:14)

Zagreb - Dinamo Minsk 23:25 (10:14)

Berlin – Barselona (17.15)

Tabela

1. Barselona 7- 14

2. Dinamo Minsk 8 – 11

3. Berlin 7 – 10

4. Kadeten 8 – 4

5. Pik Seged 8 – 4

6. Zagreb 8 – 3