Rusija namučila Dance, Island i Makedonija lako sa autsajderima

56 pregleda 0 komentar(a)
Guđjon Valur Sigurdson, Foto: FoNet/EPA
Ažurirano: 13.01.2013. 23:10h

U grupi B nije bilo iznenađenja - Danska je upisala i drugu pobjedu, dok su Island i Makedonija lako izašli na kraj sa autsajderima.

Aktuelni evropski prvak se u derbiju kola mučio protiv Rusije, koja je bila u igri do sredine drugog poluvremena.

Tada su Danci u nizu postigli atipične golove za svoj stil rukometa - u seriji 7:3, Nikolaj Markusen je četiri puta zatresao mrežu sa devet metara, a po jednom su to uradili Mikel Hansen i Henrik Melgard, pa je na isteku 53. minuta bilo nedostižnih 27:23.

Rusi su tri puta prilazili na minus dva, ali to je bilo sve.

Markusen je bio najbolji u pobjedničkom timu sa šest golova, po pet su dodali Kasper Sendergard i Anders Egert.

Ruse su predvodila dva igrača kojima je jedina sličnost to što nemaju kosu - Timur Dibirov je upisao sedam, a Konstantin Igropulo šest pogodaka.

Makedonci su već u 19. minutu imali dvocifrenu prednost protiv Katara (16:6), ali su neozbiljnom igrom dozvolili rivalu da priđe na 28:26.

Tada su, ipak, pojačali tempo, slavili 34:30 i obezbijedili plasman u osminu finala. Najefikasniji je, naravno, bio Kiril Lazarov sa devet golova iz 10 šuteva.

Island, s druge strane, nije popuštao protiv Čilea, o čemu govori konačnih 16 razlike (38:22).

Arnor Gunarson je bio precizan sedam, a Guđjon Valur Sigurdson šest puta.

Grupa B (Sevilja)Rusija - Danska 27:31 (13:14)Čile - Island 22:38 (11:18)Katar - Makedonija 30:34 (13:21)

Tabela: Danska, Makedonija 4, Island, Rusija 2, Čile, Katar 0.