Budućnost lako protiv Bisera

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je desno krilo Željka Nikolić sa deset, dok je gol manje postigla lijevi bek Ivana Božović
63 pregleda 3 komentar(a)
Dragana Cvijić, Foto: Luka Zeković
Ažurirano: 23.12.2012. 14:08h

U duelu najtrofejnijeg crnogorskog kluba i njegove filijale samo se postavljalo pitanje kolika će biti konačna razlika.

Na kraju je bilo plus 20 - iako bez šest reprezentativki, koje su na odmoru do 26. decembra, Budućnost je savladala Bisere sa 33:13.

Najveći dobitak za Dragana Adžića je, svakako, povratak Dragane Cvijić na teren. Pivot srpske reprezentacije je posljednji put nastupio u revanšu finala Liuge šampiona protiv Đera, nakon čega je bio na oporavku od operacije koljena.

Trenera „plavih”, svakako, mogu da raduju i odlična izdanja Željke Nikolić, najefikasnije igračice meča sa 10 golova (devet iz kontri), kao i Ivane Božović (eks Stojanović), koja je devet puta tresla mrežu iz 10 šuteva.

Za šampiona nema odmora, pošto već u petak gostuje Jagodini.

Biseri – Budućnost 13:33 (6:15)

Podgorica - SC „Reks“. Gledalaca: 50. Sudije: Kažanegra i Vujačić (obje iz Podgorice). Sedmerci: Biseri 1 (1), Budućnost 3 (1). Isključenja: Biseri 2 minuta, Budućnost 2 minuta.

Biseri: Kostić (pet odbrana i sedmerac), Đurković (dvije odbrane), Perović (četiri odbrane i sedmerac), Klikovac, Rakočević 2, Despotović 2, Pejović 5 (1), Vukčević, M. Mugoša, Kaluđerović 3, Ivanović, Goranović 1, Rečević, D. Mugoša.

Budućnost: Bralo (15 odbrana), Trifunović 2, Mendi 1, Živković 4 (1), Nikolić 10, Božović 9, Ježić 4, Cvijić 1, Pavićević 2.