Rusija savladana, Danska na kraju peta

Dankinje su danas u “Areni”, u predigri dva polufinala, savladale Rusiju 32:30 (15:15), u meču bez jake igre u odbranama.
78 pregleda 1 komentar(a)
Rukometašice Danske, Foto: Ehf-euro.com
Ažurirano: 15.12.2012. 14:29h

Danska je Evropsko prvenstvo u Srbiji završila na petom mjestu – Dankinje su danas u “Areni”, u predigri dva polufinala, savladale Rusiju 32:30 (15:15), u meču bez jake igre u odbranama.

Ruskinje su vodile, praktično, tokom čitavog prvog poluvremena, i do četiri razlike (8:4, 9:5), ali su Dankinje serijom 3:0 u finišu došle do neriješenog ishoda na poluvremenu.

Rusija je i u nastavku bila u prednosti do 44. minuta (23:21), ali je onda Danska, serijom 6:0, u 50. minutu povela 27:23 i tada prelomila meč, jer Rusija do kraja više nije mogla da priđe na manje od dva gola razlike.

An Grete Norgard i Luis Burgard su bila najefikasnije u pobjedničkom timu sa po osam golova. Ana Sen sa šest, i Polina Kuznjecova sa pet golova.

U polufinalu se sastaju Norveška – Mađarska (od 14.30 časova) i Crna Gora – Srbija (17).