Lovćen nastavio seriju, Mojkovac bolji od Sutjeske, prvi bod Berana

Branilac trofeja upisao je šesti trijumf i jedini je sa maksimalnim učinkom u dosadašnjem dijelu takmičenja.
Ažurirano: 12.12.2012. 19:16h

Rukometaši Lovćena savladali su večeras u Baru ekipu Mornara 33:27 (16:9), u utakmici sedmog kola Prve muške lige. Nakon bolje igre u prvom poluvremenu, branilac trofeja upisao je šesti trijumf i jedini je sa maksimalnim učinkom u dosadašnjem dijelu takmičenja.

Upravo u tom periodu igre Cetinjani su jasno domaćinu stavili do znanja da nemaju šta da traže u ovom meču a pitanje pobjednika već je praktično bilo odlučeno nakon prvih 30 minuta igre, kada su gostujući rukometaši stigli do nedostižnih plus 7.

U taboru Barana u nastavku je briljirao talentovani golman Đurašić koji je u tom periodu igre imao čak devet uspješnih intervencija, i uz izuzetno šuterski raspoloženog Rista Vujačića, najzasluženiji što je mladi barski sastav drugi dio igre riješio u svoju korist.

Pobjedu su ostvarili i rukometaši Mojkovca koji su u Bijelom Polju savladali Sutjesku 26:24 (18:14). Mojkovac je upisao treću pobjedu, a Sutjeska treći poraz.

Mojkovčani su odlično otvorili meč i u 11. minutu poveli 8:2, da bi na poluvremenu imali četiri gola viška (18:14).

Početak drugog dijela protekao je u apsolutnoj dominaciji gostiju, koji su u 46. minutu prvi put poveli (22:21). Ipak, u samom finišu meča sigurniji su bili rukometaši Mojkovca, pa su na kraju zasluženo došli do novih bodova.

Pobjednika nije bilo u duelu Ulcinja i Berana, koji je završen 25:25 (13:12).

Ulcinj nije uspio da upiše treću pobjedu u prvenstvu - Beranci su protiv izabranika Rajka Popovića izvukli remi u gostima i osvojili prvi bod u prvenstvu.

Obje ekipe mogu da žale za pobjedom - gosti jer su pet minuta prije kraja imali i tri gola prednosti, a domaći jer su imali napad za pobjedu, ali je Vuk Latković bespotrebno previše solirao.

U ovom kolu slobodni su bili rukometaši Budvanske rivijere.

Mojkovac – Sutjeska 26:24 (18:14)

Bijelo Polje – Dvorana "Nikoljac". Gledalaca: 200. Sudije: Beharević, Čavor (Cetinje). Sedmerci: Mojkovac 3 (3), Sutjeska 3 (2). Isključenja: Mojkovac 10, Sutjeska 14 minuta.

Mojkovac: Cvetković (11 odbrana), Bogavac 8, Trifunović 5, Rakočević, Tomović 1, Damjanović 2, Brajković, Govedarica, Ljubojević 4, Rondović, Mišnić, Smolović, Turković, Savić 6.

Sutjeska: Bojanić (15 odbrana), S. Đurđevac, Damjanović, D. Đurđević 2, Omerčević, Abramović, Jovanović, Šekarić 7, Blagojević 4, Dujović 2, Kočović, Čukić 2, Čizmić 6, Rakočević 1.

Mornar 7 – Lovćen 27:33 (9:16)

Bar – Dvorana "Topolica". Gledalaca: oko 200. Sudije: Ražnatović i Pavićević (Cetinje). Sedmerci: Mornar 2 (2), Lovćen 5 (3). Isključenja Mornar 4, Lovćen 12 minuta.

Mornar 7: Milošević, Raičević, Leković 3, Desančić 2, B. Knežević 3, D. Vujačić 1, Nikočević 4, R. Vujačić 9 (1), Gvozdenović, M. Knežević, Ražnatović 4 (1), Mitrović, Đurašić (devet odbrana).

Lovćen: Abramović, Lipovina 5, Jovetić 3 (1), Popović 6 (1), I. Radović 1, Marković 4, Vujović 2, Pejović 3, Daskaloski, Drašković 3 (1), M. Radović 3, Perišić, Nikolić 3, Lasica.

Ulcinj - Berane 25:25 (13:10)

Ulcinj - Sala OŠ „Maršal Tito”. Gledalaca: oko 200. Sudije: Marković i Jovićević (Cetinje). Sedmerci: Ulcinj 1 (1), Berane 1 (1). Isključenja: Ulcinj 2, Mojkovac 10 minuta.

Ulcinj: Borilović (sedam odbrana), Bulatović, Stanojević 3, Đakonović , Kaluđerović , Vujović 6, Marković, Stanković 4, Vasiljević 7, Anđelić (devet odbrana), Marković , Lješaj, Redžepagić , Latković 5.

Berane: Popović, Drakulović 5, Pavlović, Čampar, Marsenić 1, Radičević, Dervišević, Babović 3, Zonjić 7, Danić 4, Pešić (14 odbrana), Ivanović, N. Čampar 5, Joksimović, Ivanović, Jokić.