Pobjede Budvanske rivijere i Ulcinja

Budvanska rivijera je u Budvi savladala Berane 19:18 (8:9) i zabilježila četvrtu pobjedu ove sezone.
Ažurirano: 01.12.2012. 20:45h

Rukometaši Budvanske rivijere i Ulcinja ostvarili su večeras pobjede u petom kolu Prve muške lige.

Budvanska rivijera je u Budvi savladala Berane 19:18 (8:9) i zabilježila četvrtu pobjedu ove sezone. Berane je i nakon četvrtog meča ove sezone bez osvojenog boda.

Berane je ostalo prikovano za dno Prve lige, ali je moglo da izbjegne četvrti poraz. Šampion iz 2008. godine je, šta više, bio blizu pobjedi na gostovanju Budvanskoj rivijeri, jer je u 38. minutu vodio 13:8, ali mu je u finišu falilo koncentracije.

Iskusniji Budvani su to znali da iskoriste i četvrtom pobjedom se izjednačili na vrhu tabele sa Lovćenom, koji je slobodan u ovom kolu.

Ulcinj je pred svojim navijačima savladao Mojkovac 28:24 (14:11). To je drugi trijumf novajlije u društvu najboljih, dok je Mojkovac doživio drugi poraz ove sezone, u kojoj ima i dvije pobjede i remi.

Duel Mornara i Sutjeske na programu je sjutra u 18 sati u Baru.

U ovom kolu slobodan je Lovćen.

Ulcinj - Mojkovac 28:24 (14:11)

Ulcinj - Sala OŠ „Maršal Tito”. Gledalaca oko 100. Sudije: Beharević i Čavor (Cetinje). Sedmerci: Ulcinj 4 (4), Mojkovac 2 (2). Isključenja: Ulcinj 12, Mojkovac 10 minuta.

Ulcinj: Borilović (13 odbrana), Bulatović, Stanojević 4, Đakonović 1, Kaluđerović 4, Vujović 7, Marković, Stanković 5, Vasiljević 2, Anđelić, Marković 1, Lješaj, Redžepagić, Latković 4.

Mojkovac: Cvetković (10 odbrana), Bogavac 1, Rakočević, 1, Tomović 1, Damjanović 8, Brajković, Ljubojević 7, Rondović, Mišnić, Smolović 2, Turković 3, Savić, Kruščić, Vuković 1, Govedarica, Zejak, Braunović, Kraljević.

Budvanska rivijera - Berane 19:18 (8:9)

Budva - Mediteranski sportski centar. Gledalaca: 400. Sudije: Kaluđerović i Vujačić (Cetinje). Sedmerci: Budvanska rivijera 7 (5), Berane 2 (1). Isključenja: Budvanka rivijera 2, Berane 6 minuta.

Budvanska rivijera: Mijušković (12 odbrana), Šljukić, Stojanović 2, Vuković 3, Milić 3, I. Vujović, M. Vujović 6, Peruničić, Lakić 4, Bulajić 1, Ćeranić, Bašić, Krivokapić, Glendža, Simović, Vuković.

Berane: Pešić (17 odbrana), Ivanović (dva sedmerca), Drakulović 6, Pavlović 1, M. Čampar, Marsenić 1, Radičević, Dervišević 1, Babović 4, Zonjić 2, Danić 2, Ivanović, N. Čampar, Joksimović, Jokić 1.