Lovćen savladao Izviđač

Izabranici Zorana Abramovića savladali su večeras na Cetinju Izviđač iz Ljubuškog 24:22 (13:10), u utakmici 10. kola regionalnog takmičenja.
83 pregleda 0 komentar(a)
Stevan Vujović, Foto: Zoran Đurić
Ažurirano: 27.11.2012. 18:53h

Rukometaši Lovćena upisali su petu pobjedu u SEHA ligi - izabranici Zorana Abramovića savladali su večeras na Cetinju Izviđač iz Ljubuškog 24:22 (13:10), u utakmici 10. kola regionalnog takmičenja.

Porer pet pobjeda, Lovćen ima dva remija i tri poraza. Izviđač je doživio sedmi poraz.

Cetinjani su se, tako, revanširali Izviđaču za poraz u Ljubuškom (31:27).

“Znali smo da je Izviđač dobra ekipa. Posljednja dva puta su nas dobili. Ipak, u ovom meču smo dokazali da forma ide uzlaznom putanjom. Sad se okrećemo domaćem šampionatu u kojem ćemo, nadam se, nastaviti sa dobrim igrama”, rekao je kapiten Cetinjana Igor Marković.

U prilično tvrdoj utakmici, Cetinjani su tokom svih 60 minuta imali prednost, koja je bila najveća u 48. minutu (21:15), nakon čega je domaćin bez većih problema do kraja sačuvao prednost.

“Dosta tvrda i dobra utakmica. Mi smo bili dosta istrošeni nakon meča u EHF Kupu, a doputovali smo i bez tri veoma bitna igrača. Šteta što nijesmo uspjeli da odigramo bolje i odnesemo bodove”, rekao je Ilija Puljević, trener Izviđača.

Lovćen - Izviđač 24:22 (13:10)

Cetinje - Dvorana: SC “Lovćen“. Gledalaca: oko 600. Sudije: Mitevski i Todorovski (Makedonija). Sedmerci: Lovćen 3 (1), Izviđač 6 (3). Isključenja: Lovćen 4, Izviđač 4 minuta.

Lovćen: Daskaloski (11 odbrana i sedmerac), Abramović, L. Vujović, I. Radović, Nikolić, Lasica, Lipovina, Popović, Jovetić 3, Marković 1, S. Vujović 5 (1), Pejović 2, Drašković 1, M. Radović 4, Perišić 5, Grbović 3.

Izviđač: B. Burić (sedam odbrana), Paradžik (pet odbrana i sedmerac), Buljubašić 5 (2), Zeljić 2, Bošnjak 2, B. Burić 7, Vidović 1, Boras 2, Šarac, Ereš 1, Nidžić, Mataga 2 (1).