Sutjeska bolja od Berana

Meč nije odigran u redovnom terminu jer je nikšićki tim zbog neizmirenih obaveza prema Savezu bio suspendovan.
Ažurirano: 14.11.2012. 17:50h

Na otvaranju sezone u Nikšiću, rukometaši Sutjeske upisali su prvu pobjedu savladavši Berane 22:20, u odloženoj utakmici 2. kola. S

utjeska je u prvom kolu bio slobodna, dok je Berane i nakon drugog prvenstvenog meča ove sezone bez bodova.

Iako su uvodni minuti pripali gostima, domaćini su uspjeli do kraja prvog poluvremena da stignu do izjednačenja (12:12).

Čvrstom odbranom i brzom kontrom, Beranci su vrlo brzo u nastavku stigli do plus četiri (18:14). To je trgnulo Nikšićane iz letargije, pa je u 47. minutu na semaforu stajalo 19:18 za Sutjesku.

Nakon rezultatskog preokreta, Sutjeska je znalački kontrolisala situaciju i na kraju zasluženo savladala konfuznog gosta.

Sutjeska – Berane 22:20 (12:12)

Nikšić – Dvorana Sportskog centra.Gledalaca: 150. Sudije:

Beharević i Čavor (Cetinje). Sedmerci: Sutjeska 8 (5), Berane 3 (2). Isključenja: Sutjeska 10, Berane 14 minuta.

Sutjeska: Jocović, Đurđevac, Blečić, Abramović 2, Jovanović, Šekarić 2, Blagojević 2, Radulović, Čizmović 3, Dujović, Čukić, Đođić, Bojanić, Rakočević 7, Pejović, Majić 6.

Berane: Pešić, M. Ivanović, Joksimović, Drakulović 6, Pavlović, M. Čampar, Marsenić 5, Radičević, Babović 4, Danić 3, N. Čampar, Zonjić 1, Fatić 1, S. Ivanović, Dervišević, Jokić.