Budvanska rivijera savladala Mornar 7

Izabranici Brana Božovića savladali su danas na svom terenu Mornar 7 (nastao spajanjem Mornara i Sedmerca) 29:25 (14:12) u utakmici 1. kola Prve muške lige.
Ažurirano: 31.10.2012. 17:08h

Rukometaši Budvanske rivijere pobjedom su startovali u novoj sezoni - izabranici Brana Božovića savladali su danas na svom terenu Mornar 7 (nastao spajanjem Mornara i Sedmerca) 29:25 (14:12) u utakmici 1. kola Prve muške lige.

Iaku su Barani, koje sa klupe predvodi bivši, proslavljeni crnogorski rukometaš Stevo-Šiško Nikočević (između ostalih član Mornara, Proletera, Partizana i Lovćena) nakon 10-tak minuta vodili 7:2, na kraju je pobjedu ostvarila Budvanska rivijera.

Budvani su priključak u prvom poluvremenu uhvatili u 26. minutu (12:12), i do odmora stekli dva gola prednosti. U nastavku se prednost domaćina uglavnom kretala od dva do tri gola, ali je Morar 7 (nastao spajanjem Mornara i Sedmerca) u 53. minutu prišao na samo gol zaostatka (23:24). Ipak, Budvani nijesu dozvolili iznenađenje, i na kraju su upisali sigurnu pobjedu.

Rivijeru su do trijumfa predvodili Nebojša Lakić sa šest, te Nebojša Simović i Marko i Ivan Vujović sa po pet golova.

U gostujućem timu najraspoloženiji je bio Božidar Leković sa 10 golova, Risto Vujačić je dodao šest, a Božo Nikočević, sina Steva, četiri.

Podsjećanja radi, Lovćen je teškom mukom kod kuće savladao Ulcinj 26:25, dok je Mojkovac u Bijelom Polju bio bolji od Berana 32:28.

U ovom kolu slobodna je bila Sutjeska.

Budvanska rivijera – Mornar 7 29:25 (14:12)

Budva - Mediteranski sportski centar. Gledalaca: 100. Sudije: Mitrović (Podgorica) i Vešović (Berane). Sedmerci: Budvanska rivijera 3 (1), Mornar 3 (2). Isključenja: Budvanska rivijera 10, Mornar 7 8 minuta.

Budvanska rivijera: Stojanović, Vuković, Milić 2, I. Vujović 5, Peruničić 3, Lakić 6, M. Vujović 5, Bulajić 3, Mijušković, Ćeranić, Šljukić, Krivokapić, Glendža, Simović 5.

Mornar 7: Milošević, Raičević, Leković 10, Desančić, B. Knežević, D. Vujačić 3, Nikočević 4, R, Vujačić 6, Gvozdenović, M. Knežević, Ražnjatović, Đurašević, Mitrović 2.