Lovćen slavio protiv Sloge

Tom pobjedom, trećom u regionalnom takmičenju, cetinjski tim revanširao se rivalu za poraz u kvalifikacijama za Ligu šampiona.
65 pregleda 2 komentar(a)
Ažurirano: 23.10.2012. 19:33h

Neće vidati rane iz Beograda, ali je pobjeda u Tesliću pokazala koliki je kiks napravio Lovćen prošlog mjeseca protiv istog rivala u polufinalu kvalifikacionog turnira za Ligu šampiona – boljom i angažovanom igrom, izabranici Pera Miloševića su večeras u gostima ovoga puta savladali dobojsku Slogu 33:29 (17:14), i pokazali da su bolji rival.

Cetinjani su upisali treću pobjedu u SEHA ligi, prvu u gostima, dok je Sloga, sa druge strane, i dalje bez osvojenog boda iz šest kola.

"Odigrali smo dobru utakmicu, zadovoljni smo, iako znamo da možemo još puno bolje. Ali, bodovi se pišu, važno je da smo probili led i u gostima. Idemo dalje, slijedi pauza zbog reprezentacije, a nakon toga ćemo se spremati za Zagreb i posebno tri uzastopne utakmice kod kuće, koje su nam bitne i u kojima ćemo probati da uzmemo što više bodova", rekao je za “Vijesti” kapiten Lovćena Igor Marković.

Sloga je bolje počela meč, povela je 2:0 i 3:1, Lovćen je vrlo brzo preokrenuo na 4:3, i imao gol prednosti do 20. minuta, kada je Sloga ponovo došla do vođstva od 12:11, koje je, međutim, bilo i posljednje na meču.

Serijom 4:0, Lovćen je stekao tri gola prednosti (15:12), koje je sačuvao do odmora.

Sloga je u 40. minutu uspjela da uhvati priključak na 19:19, ali je novom serijom od 4:0 crnogorski šampion u 52. minutu poveo 25:20 i prelomio utakmicu.

Sloga – Lovćen 29:33 (14:17)

Teslić – Dvorana: “Radolinka”. Gledalaca: 400. Sudije: Gubica i Milošević (Hrvatska). Sedmerci: Sloga 5 (5), Lovćen 3 (2). Isključenja: Lovćen 4 minuta.

Sloga: Dejanović, Biljaka 8, Šijaković 1, Vekić, Memišević, Stanković, Čakić, Maksimović, Đurić, Panić 10, Marčeta 4, Beljić 5, Spasojević, Bosić.

Lovćen: Abramović, Daskaloski (15 odbrana), Lipovina, Jovetić 8, Popović, Radović, Marković 8, Vujović 1, Pejović, Drašković 3, Radović 1, Perišić 3, Nikolić, Lasica 1, Grbović 8.