Potop Lovćena u Danskoj

Rukometaši Lovćena poraženi su večeras od KIF Koldinga 34:17 (16:10), u prvoj utakmici drugog kola Kupa EHF.
4 komentar(a)
Rukometaši Lovćena, Foto: Saša Jončić
Ažurirano: 12.10.2012. 19:39h

Koliko-toliko su priključak držali u prvih 30 minuta, u nastavku su potpuno posrnuli - u duelu neravnopravnih rivala, rukometaši Lovćena poraženi su večeras u Glostrupu (predgrađu Kopenhagena) od KIF Koldinga 34:17 (16:10), u prvoj utakmici drugog kola Kupa EHF.

To je treći najubjedljiviji evropski poraz Lovćena u istoriji - ubjedljivije su izgubili samo 15. decembra 2001. godine u posljednjem kolu grupne faze Lige šampiona u gostima od Portland San Antonija (39:19) i 15. novembra 2008. godine u Velenju od slovenačkog Gorenja sa 35:16, u prvom meču šesnaestine finala Kupa EHF.

Izabranici Pera Miloševića su odigrali dobro prvih 20-tak minuta, kada su zaostajali samo gol (8:9), ali je onda do izražaja došao, ipak, veći kvalitet Kima Andersona i drugova.

"Nijesmo bili sigurni koliko je kvalitetan naš protivnik. Ipak se radi o šampionu jedne zemlje, a i gledali smo ih u kvalifikacijama za Ligu šampiona. Međutim, ispalo je da je rival sa kojim možemo da izađemo na kraj. Nakon 9:8 smo pokazali bolju koncentraciju i odlučnost u obje faze igre", izjavio je trener KIF Koldinga Peter Bredsdorf Larsen.

Dogovorom dva kluba, i revanš, koji će biti puka formalnost, igra se u Danskoj, sjutra od 15 časova, u Vordinborgu, gradiću na oko 100 kilometara od Kopenhagena.

"Mi uvijek igramo na pobjedu, tako će biti i u subotu. Bz obzira na ubjedljivu pobjedu u prvom meču, moramo i u drugoj utakmici odigrati maksimalno", izjavilo je lijevo krilo KIF Koldinga Stefan Handstrup, večeras najefikasniji sa 12 golova.

KIF Kolding – Lovćen 34:17 (16:10)

Glostrup – Gradska dvorana. Gledalaca: oko 500. Sudije: Liahovičius i Gečevičius (Litvanija). Sedmerci: KIF Kolding 4 (3), Lovćen 6 (3). Isključenja: KIF Kolding 6, Lovćen 4 minuta.

KIF Kolding: Hvit (18 odbrana i tri sedmerca), Losert, Karlson, Boesen, Sokolić, Anderson 10 (1), Jorgensen 1, Spilerberg, Šnuhel, Hundstrup 12, Borm 2, R. Jensen 2, Andersen 4 (2), Viudes, S. Jensen 2, Boldsen 1.

Lovćen: Daskaloski (13 odbrana i sedmerac), Abramović, Lipovina, Jovetić 2 (1), Popović, I. Radović, Marković 2 (2), S. Vujović, Pejović 1, Drašković 1, M. Radović 3, L. Vujović, Perišić 4, Nikolić, Lasica, Grbović 4.