Krohin novi selektor Rusije

U septembru je bio imenovan za v.d. selektora i vodio je Rusiju na prošlonedjeljnom turniru Zlatne lige u Danskoj, gdje su Ruskinje završile druge.
Ažurirano: 11.10.2012. 17:48h

Nakon 13 godina “vladavine“ Jevgenija Trefilova, rukometašice Rusije dobile su novog selektora – na čelo „zbornaje“ došao je Vitalij Krohin, koji će voditi Rusiju na Evropskom prvenstvu u Srbiji, gdje je jedan od rivala u grupi i Crna Gora, pored Rumunije i Islanda.

Krohin je jedan od najiskusnijih ruskih trenera, koji je igračku i trenersku karijeru započeo u Krasnodaru u Skifu, sa kojim je stigao i do titule u bivšem Sovjetskom savezu i trofeja u Kupu IHF.

Sredinom 90-tih preselio se u Rostov, a prije nekoliko godina je formirao Zvezdu Zvenigorod, rivala Budućnosti u ovogodišnjoj Ligi šampiona, i odmah je iz Druge uveo u Prvu rusku ligu, u kojoj je u prvoj sezoni bio treći.

Nakon toga je kao pomoćni trener Trefilovu u Zvezdi osvojio titulu, Kup Rusije i Ligu šampiona 2008. godine, a bio je i pomoćnik Trefilova u zlatnim godinama ruske reprezentacije, osvojivši dvije uzastopne titule prvaka svijeta i olimpijsko srebro u Pekingu 2008. godine.

Prošle sezone je bio u stručnom štabu Rostova.