Rakčević se radovao u Šamberiju, poraz Ševaljevića i Mijatovića

Da je povreda prošlost pokazao je crnogorski reprezentativac, pivot Mladen Rakčević, koji se tri puta upisao u listu strijelaca
106 pregleda 0 komentar(a)
Mladen Rakčević, Foto: Rkmetalurg.mk
Ažurirano: 01.10.2012. 04:54h

Metalurg je priredio iznenađenje na startu Lige šampiona, u prvom kolu grupe C – šampion Makedonije je u gostima, pred 3.000 domaćih navijača, savladao Šamberi, vicešampiona Francuske 33:30 (15:13).

Gosti su zasluženo pobijedili jer su vodili skoro čitav meč. Poveli su 8:4, ali je Šamberi u finišu poluvremena uspio da preokrene na 13:12.

Ipak, Metalurg je na odmoru ponovo imao dva gola prednosti, a meč je prelomio u 51. minutu kada je poveo 29:24, dok je u 55. minutu bilo i rekordnih 31:25.

Manaskov i Mojsovski su predvodili Skopljance sa po sedam golova, Batinović je dodao šest, a da je povreda prošlost pokazao je crnogorski reprezentativac, pivot Mladen Rakčević, koji se tri puta upisao u listu strijelaca. Golman reprezentacije Srbije, Mojkovčanin Darko Stanić upisao je 12 odbrana.

U domaćem timu najbolji je bio bosansko-hercegovački internacionalac Bašić sa sedam golova, Njokas i Pati su dodali po šest.

U istoj grupi radovao se još jedan crnogorski reprezentativac, Fahrudin Melić, koji je sa pet golova učestvovao u ubjedljivoj pobjedi svoj Gorenja na domaćem terenu protiv Sankt Peterburga sa 35:22 (16:10). U slovenačkom timu izdvojio se Bežjak sa devet golova, dok je kod gostiju najviše golova, četiri, postigao Puškin.

Crnogorski reprezentativci Vasko Ševaljević i Rade Mijatović porazom su startovali u LŠ – njihov Dinamo Minsk je u gostima poražen od Berlina 29:25 (13:13), u prvom kolu grupe D.

Ševaljević je uz Atmana bio najefikasniji sa pet golova, dok je u domaćem timu najraspoloženiji bio Hrvat Ninčević sa osam golova.

Mojkovčanin Aleksandar Adžić sa rumunskom Konstancom poražen je u gostima od švedskog Savehofa 35:31 (19:17), u prvom kolu grupe B.

Adžić je nije upisao u listu strijelaca, a najefikasniji u gostujućem timu bio je srpski reprezentativac Dalibor Čutura, bivše igrač Lovćena iz šampionskih dana u SR Jugoslaviji, sa pet golova.

Kod domaćina najbolji su bili Larson sa devet, te Otoson i Tonesen sa po osam golova.

Inače, u ovoj grupi je igran veliki derbi između Atletiko Madrida i Kila, a na kraju su se radovali gosti, aktuelni prvaci Evrope, sa 32:27 (17:15).

Jiha je predvodio Njemce sa sedam golova, dok je na drugoj strani Makedonac Lazarov sa šest golova bio najefikasniji u timu u kojem od ove sezone igra i Ivano Balić, koji se na ovom meču nije upisao u listu strijelaca.