Perišić: Da igramo kao protiv Tatrana

"Nakon pobjede protiv Tatrana smo podigli samopouzdanje, ta dva boda su nam dobro došli, tako se nadamo da ćemo nastaviti u tom ritmu", kazao je za “Vijesti” desni bek Ivan Perišić
71 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 29.09.2012. 10:02h

Protiv Tatrana su prekinuli seriju od tri uzastopna poraza na startu sezone, povratili poljuljano samopouzdanje, popravili igru, ali će večeras u Borcu morati da pokažu da se izašli iz krize, te da pozitivan rezultat protiv prvaka Slovačke nije bio samo plod dobrog dana i trenutne inspiracije...

"Nakon pobjede protiv Tatrana smo podigli samopouzdanje, ta dva boda su nam dobro došli, tako se nadamo da ćemo nastaviti u tom ritmu", kazao je za “Vijesti” desni bek Lovćena Ivan Perišić, uz napomenu da je Lovćen u kompletnom sastavu juče ujutro otputovao za Banja Luku.

Izabranici Pera Miloševića su, interesantno, sva tri poraza ove sezone doživjeli u gostima, dva u Beogradu (od Sloge i Porta), na kvalifikaconom turniru za Ligu šampiona, te jedan u Ljubuškom od Izviđača na startu SEHA lige. Zato meč protiv Borca ima i dodatni značaj, jer Cetinjani žele da probiju led i u na strani.

Prošle sezone je Lovćen savladao Borac na svom terenu sa 31:30, ali je poražen u “Boriku”, takođe minimalno (25:24). Cetinjani su u tom meču na poluvremenu vodili 11:7, imali su prednost i u prvoj polovini drugog poluvremena, ali su pali u posljednjih desetak minuta (Borac je prelomio meč u 56. minutu kada je poveo 24:20)...

"Probaćemo da ponovimo partiju protiv Tatrana, i nadamo se povoljnom rezultatu. Za takvo nešto potrebno je da u svim fazama igre odigramo kako treba, počev od odbrane. Ako u tome uspijemo, možemo da se nadamo pozitivnom ishodu u Banja Luci", dodao je Perišić, koji je protiv Borca prošle sezone postigao osam golova, pet u Banja Luci i tri na Cetinju.

Utakmica u Banja Luci počinje u 18 časova.