Poraz i novi otkaz za brigu pred Osijek

Rade Mijatović javio selektoru Draganu Đukiću da ne može da brani u baražu za Svjetsko prvenstvo protiv Hrvatske. „Lavovi“ izgubili od Južne Koreje 30:29
132 pregleda 7 komentar(a)
Stevan Vujović, Foto: Stefan Ivanović/RSCG
Ažurirano: 06.06.2018. 18:19h

Dan pred put u Osijek na prvu utakmicu baraža za Svjetsko prvenstvo, rukometaši Crne Gore su dobili dodatne razloge za brigu - stigla je vijest da Rade Mijatović neće moći da pomogne u dvomeču sa „kaubojima“, a onda je i Južna Koreja savladala „lavove“ u drugom pripremnom meču (30:29).

Azijati su vodili gotovo sve vrijeme, kroz sredinu probijali odbranu i u jednom trenutku čak stekli šest golova prednosti.

Bilo je i tenzija, selektor Dragan Đukić je čak na tribine poslao nervoznog Miloša Vujovića, a u 44. minutu umalo došlo do opšte tuče.

Stevan Vujović je sa nekoliko vezanih golova preokrenuo na 28:27, potom je i Vasko Ševaljević iz kontre pogodio za 29:28, da bi Dongčeol Kim izjednačio, a Hjeonho Seo šest sekundi prije kraja pogodio za pobjedu Koreje.

CRNA GORA - JUŽNA KOREJA 29:30 (14:16)

Podgorica - Dvorana „Verde“. Gledalaca: 50. Sudije: Beharević i Vujačić (Crna Gora). Sedmerci: Crna Gora 2 (1), Južna Koreja 3 (2). Isključenja: Crna Gora 4, Južna Koreja 8 minuta. Crveni kartoni: Lasica (Crna Gora) i Jeong (Južna Koreja) u 44. minutu.

Crna Gora: Mijušković (tri odbrane), Mihaljević (četiri odbrane), Leković 1, Popović 1, Čavor 3, Lazović 4, Pejović 1, Radović 2, M. Vujović 1, Radojević, S. Vujović 4, Ševaljević 5, Perišić 1, Božović 3, Lasica 1, Jokić, Grbović 2.

Južna Koreja: Matović (četiri odbrane), Č. Li (šest odbrana), Jeong 3, Sim, Čoi, Jung 1, Park 1, Jang 1, H. Li 4, Jon 8, Dongmjung Kim 2, Na, Hvang 2, Dongčeol Kim 4, Seo 4, Ku.