Rukometaši Španije juniorski prvaci Evrope

U finalu šampionata Starog kontinenta, koji je od 5. do 15. jula održan u Turskoj, Španija je u finalu deklasirala Hrvatsku 34:21.
63 pregleda 1 komentar(a)
Ažurirano: 16.07.2012. 12:41h

Rukometaši Španije novi su juniorski prvaci Evrope – u finalu šampionata Starog kontinenta, koji je od 5. do 15. jula održan u Turskoj, Španija je u finalu deklasirala Hrvatsku 34:21.

Španija je na ovom prvenstvu izgubila samo jedan meč, u glavnoj rundi upravo od Hrvatske (24:25).

Bronzu je osvojila Slovenija, koja je u meču za treće mjesto, nakon dva produžetka, savladala Švedsku 36:34.

To je prva titula juniorskog prvaka Evrope za Španiju, ali treća medalja u posljednje tri godine. Ova generacija je bila kadetski vicešampion Evrope na EP u Crnoj Gori 2010. godine, kada su u finalu u “Morači” poraženi od Hrvatske, pa je ovo i revanš za taj poraz.

Španci imaju i titulu vicešampiona svijeta sa prošlogodišnjeg kadetskog Svjetskog prvenstva, nakon poraza u finalu od Danske.

Najbolji strijelac EP bio je Portugalac Martins da Silva Rui Sousa sa 54 golova.