Lovćen šampionsku sezonu završio novom pobjedom

"Mislim da smo zaista na jedan veličanstven način osvojili titulu ove godine“, kazao je trener Lovćena Pero Milošević.
78 pregleda 1 komentar(a)
Ažurirano: 12.05.2012. 20:18h

Pobjedom protiv Sutjeske (26:20), rukometaši Lovćen završili su sezonu u kojoj su stigli do druge šampionske titule u nezavisnoj Crnoj Gori, nakon one iz 2007. godine, a ukupno četvrte, računajući i dvije u bivšoj Jugoslaviji (2000. i 2001.).

U Mini ligi za prvaka, ekipa trenera Pera Miloševića je imala pet pobjeda i samo jedan poraz, jedini ove sezone na domaćoj sceni. Cetinjani su, naime, ligaški dio završili sa 13 pobjeda i jednim remijem.

„Moram da budem zadovoljan i srećan. Poslije devet godina sam ponovo na klupi Lovćena, odakle sam i počeo, i trenažni i igračku karijeru. I zaista mi je bilo zadovoljstvo raditi sa ovakvim momcima, i srećan sam, jer smo u dvadesetak utakmica u domaćem prvenstvu izgubili samo jendu utakmicu, jednu igrali neriješeno, a sve ostale dobili. Na kraju smo ubjedljivo savladali sve protivnike, sa gol razlikom preko 400 golova. Mislim da smo zaista na jedan veličanstven način osvojili titulu ove godine“, kazao je trener Lovćena Pero Milošević.

Lovćen je ove sezone postigao izuzetan uspjeh i u premijernoj sezoni regionalne SEHA lige. Klub sa Cetinja osvojio je šesto mjesto na tabeli i time bio najprijatnije iznenađenje takmičenja.

Cetinjane očekuje još finalni turnir Kupa Crne Gore, na kojem brane pehar od prošle godine. S obzirom da se završnica Kupa igra u prijestonici, narednog vikenda, Lovćen ima velike izglede da postane prva ekipa u nezavisnoj državi koja će osvojiti duplu krunu.

„Očekuje nas utakmice u Kupu, i bojim se da sam previše istrošio neke igrače, u okviru SEHA lige i domaćeg prvenstva, ali nadam se da ćemo imati još malo snage da izrdžimo i da dobro pripremimo i osvojimo Kup Crne Gore. Ako to uradimo, bićemo prva ekipa koja je osvojila i prvenstvo i kup u jednoj sezoni. To nam je cilj, a siguran sam da ćemo uspjeti malo da se okrijepimo, nakon ovih teških utakmica, i tako klubu podarimo još jedan trofej – dodao je Milošević.

Iako rezultatski današnja utakmica nije imala nikakav značaj, obje ekipe su prilično „jako grizle na terenu“. Tokom prvih 30 minuta, smjenjivale su se u vođstvu, da bi gosti iz Nikšića, na odmor otišli sa golom prednosti (13:12).

Međutim, i pored vidnog umora, izabranici Pera Miloševića su u nastavku pokazali zbog čega su zaslužili titulu. Lovćen je krenuo agresivnije u napadu, stegao odbranu i preuzeo vođstvo. Serijom od 7:0, Lovćen je u 45. minutu došao do nedostižnih šest golova prednosti (22:16) pa je slavlje moglo da počne.

Medalje i šampionski pehar, rukometašima Lovćena dodijelili su gradonačelnik Cetinja Aleksandar Bogdanović i proslavljeni rukometaš Blažo Lisičić.

U drugom meču današnjeg programa Mini lige za prvaka, sada već bivši šampion Mojkovac je u Budvi bio bolji od Budvanske rivijere, i tako prvenstvo završio na drugom mjestu.

U meču Mini lige za opstanak, Rudar je na svom parketu bio bolji od Berana. Iako su Pljevljaci vodili tokom većeg dijela utakmice, gosti nijesu iskoristili napad u posljednjim sekundama za izjednačenje.

Lovćen - Sutjeska 26:20 (12:13)

Cetinje - SC „Lovćen. Gledalaca: oko 400. Sudije: Drekalović (Podgorica) i Crnogorac (Pljevlja). Sedmerci: Lovćen: 3 (1), Sutjeska 4 (3). Iskjučenja: Lovćen 10 minuta, Sutjeska 8 minuta.

Lovćen: Simić (12 odbrana i sedmerac), Abramović (pet odbrana), Borilović, Lipovina, Jovetić 3, Kaluđerović 6, I. Marković 3, Stanković, Pejović 1, Drašković 1, Radović 1, Popović 2, Latković , Perišić 3, Lasica 2, Grbović 4.

Sutjeska: Rajković (10 odbrana), Jocović (pet odbrana i sedmerac), Damjanović, Čizmović 1, Blagojević, Majić 2, Radulović, Šekarić 2, Đođić 6, Blečić, Nikolić 2, Vučković 4, Ašanin, Nikitović 3.

Budvanska rivijera - Mojkovac 22:24 (10:14)

Budva - Mediteranski sportski centar. Gledalaca: oko 100. Sudije: Mitrović i Vešović (obojica iz Berana). Sedmerci: Budvanska rivijera 2 (2), Mojkovac 2 (1). Isključenja: Budvanska rivijera 4, Mojkovac 6 minuta.

Budvanska rivijera: Koćalo 9, Vujović, Vuković, Potparić 5, Lakić, Bulajić 3, Mijušković, Šljukić, Suknović 2, Milić 2, Kaluđerović, Ilić, Stojanović, Ćeranić 1, Krivokapić, Glendža.

Mojkovac: Cvetković, Bogavac 4, Rakočević 1, Tomović, Tošić, Ljubojević 2, Rondović, Mišnić 2, Dapčević 8, Danić, Kruščić, Jaćimović 7, Vuković, A. Turković, S. Turković, Brajković.

Rudar -Berane 22:21 (10:11)

Pljevlja - Dvorana S.C. „Ada“. Gledalaca oko 500. Sudije: Miloš Ražnatović i Ivan Pavićevićević (oba Cetinje). Semerci: Rudar 2(2), Berane 5(2). Isključenja: Rudar 2 minuta, Berane 10 minuta. Crveni karton Haris Dervišević (Berane) u 49. minutu.

Rudar: Marković (13 odbrana), Anđelić (6 odbrana i dva sedmerca), Vučetić, Kovačević 1, Knežević, Grujičić 1, Tošić 4, Lacmanović 3, Krivaćević, Purić, Pelidija 2, Leković, Milić 3, Dalagija, Lučić 8 (2), Džaković.

Berane: Ivanović (12 odbrana), N. Čampar 4, Dragulović 2, M. Čampar, Arsenić 2, Radičević, Bogavac 1, Barjaktarović, Radojević 3 (2), Pavlović 3, Zonjić 3, Ivanović, Trifunović 2, Dervišević 1.