Lovćen savladao Mojkovac, šampanjac na hlađenju

Rukometaši Lovćena savladali su aktuelnog prvaka Mojkovac 25:21 i četiri kola prije kraja stekli velikih sedam bodova prednosti.
Ažurirano: 21.04.2012. 17:30h

Titula šampiona Crne Gore, više je nego sigurno, vraća se na Cetinje - rukometaši Lovćena savladali su aktuelnog prvaka Mojkovac 25:21 i četiri kola prije kraja stekli sedam bodova viška.

Derbi kola u prijestonici ostaće, međutim, u sjenci „čudnih” odluka sudijskog para Mitrović - Vešović. U 4. minutu igre, Mitrović nije svirao očigledni faul nad Goranom Lasicom, zbog čega mu je bek Lovćena prigovorio i odmah dobio dvominutno isključenje, a zatim i direktni crveni karton.

Lovćen je tako ostao bez jednog od ključnih rukometaša, a onda imao i igrača manje četiri minuta.

Već tada su strasti u sali na Cetinju počele su da ključaju. Samo dva minuta nakon ovako oštre sudijske odluke, sudijski par nije imao isti aršin prema beku Mojkovca, Marku Dapčeviću, koji je u jednom duelu slomio nos Mirku Radoviću!

Krilo domaćih je moralo da napusti teren, što je bio još jedan hednikep za tim Pera Miloševića.

Mojkovac je sve to iskoristio da stekne osjetnu prednost, pošto je u 6. minutu vodio 5:1. Do kraja prvog poluvremena, arbitri su svojim postupcima podigli tenzije između igrača, tako da je svaki kontakt prijetio da preraste u sukob.

Na svu sreću, i rukometaši Lovćena i Mojkovca mnogo su profesionalnije odradili svoj posao, nego što je to uradio internacionalni par.

Do kraja prvog dijela utakmice, Cetinjani su se vratili u igru, pa su gosti na odmor otišli sa minimalnom prednosti. I drugo poluvrijeme, krenulo je oštro. Mojkovčani su bili čvrsti u odbrani, ali, na sreću domaćih, nije ih služio šut. Stečenu prednost iz prvog dijela utakmice, gosti su zadržali do 41. minuta, kada je Lovćen započeo seriju 6:0, došao do plus pet (23:18) i riješio sve dileme.

U posljednjih 20 minuta, na golu Lovćena odličan posao odradio je Nebojša Simić, za kojeg gosti nijesu imali rješenje. Miloševićevi puleni su zahvaljujući tome zasluženo slavili i praktično obezbijedili drugu titulu prvaka Crne Gore, prvu nakon 2007. godine...

Lovćen - Mojkovac 26:21 (14:15)

Cetinje - Sportski centar „Lovćen”. Gledalaca: 300. Sudije: Mitrović (Podgorica) i Vešović (Berane). Sedmerci: Lovćen 5 (5), Mojkovac 3 (1). Isključenja: Lovćen 8 minuta, Mojkovac 10 minuta.

Lovćen: Abramović (šest odbrana), Simić (12 odbrana i dva sedmerca), Lipovina, Jovetić 4, Kaluđerović 5, I. Marković, Stanković, Pejović 1, Drašković 7 (5), Radović, Popović 2, Latković 1, Perišić 4, Lasica, Grbović 2, N. Marković.

Mojkovac: Cvetković (osam odbrana), Zejak, Bogavac 2, Rakočević 1, Tomović, Sošić, Žurić 2, Ljubojević 6, Mišnić, Dapčević 3, Danić 3, Savić 1 (1), Krušćić, Jaćimović 3, Turković, Vuković.