Budućnost i Zaječar u finalu

Izabranice Dragana Adžića su danas, u prvom polufinalu finalnog turnira u Baru, savladale Metalurg iz Skoplja 32:22 (16:12)
Rukometašice Budućnosti, Foto: Vesko Belojević
Ažurirano: 21.04.2012. 17:07h

Rukometašice Budućnosti titulu u Regionalnoj ligi braniće protiv Zaječara - izabranice Dragana Adžića su danas, u prvom polufinalu finalnog turnira u Baru, savladale Metalurg iz Skoplja 32:22 (16:12).

Zaječar je u drugom polufinalu, u srpskom okršaju, bio bolji od Jagodine sa 31:25 (16:17).

Metalurg je iznenadio na startu, poveo je 3:0, ali je to bilo sve što su Makedonke uspjele na ovom meču. Budućnost je do odmora stekla četiri gola prednosti, a u nastavku dodala gas, i u 53. minutu stigla do najveće prednosti na meču od 29:18...

Finale je na programu sjutra od 17 časova, dok će se dva sata ranije igrati meč za treće mjesto.

Budućnost je dvostruki uzastopni aktuelni šampion Regionalne lige, u kojoj ove sezone ima 13 pobjeda iz isto toliko mečeva.

Budućnost - Metalurg 32:22 (16:12)

Bar - Sportska dvorana: „Topolica“. Gledalaca: oko 500. Sudije: Jurinović i Mrvica (Hrvatska). Sedmerci: Budućnost 1 (1), Metalurg 2 (2). Isključenja: Budućnost 4 minuta.

Budućnost: Barjaktarović (deset odbrana), Vukčević (dvije odbrane), Miljanić 6, Đokić 2, Radović, Bulatović 3, Savić 2, Voltering, Popović 3, Cakalie, Bulatović 7, Cvijić 1, Mehmedović 3, Gjeorgijevska 5, Knežević, Lazović.

Metalurg: Andrejeva (šest odbrana), Mečevka 1, Gvozdenovska, Gjorgijevska 1, Antić, Barjamovska 4, Despodovska 1, Pecevska 1, Jovanovska, Noveska 7, Nikolić 1, Nikolovska 1, Krpež 2, Sazdovska, Milačić 3, Mitrova.