Crna Gora minimalno poražena od Bosne i Hercegovine

Izabranici Zorana Kastratovića danas su izgubili od domaće Bosne i Hercegovine 33:32 (15:15), u prvom meču turnira.
Bosna i Hercegovina - Crna Gora, Foto: Sportsport.ba
Ažurirano: 04.04.2012. 16:56h

Slab početak meča i pet minuta bez gola između 42. i 47. minuta, vjerovatno su uzrok poraza najboljih crnogorskih rukometaša na startu međunarodnog turnira “Sarajevo 2012”., koji se održava u sklopu dana Dana grada Sarajeva (6. april).

Izabranici Zorana Kastratovića su na kraju minimalno izgubili od domaćina 33:32, u prvom prijateljskom meču u okviru “EHF nedjelje”, a sve u sklopu priprema za junski baraž sa Švedskom, za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Španiji. BiH u istom baražu očekuje dvomeč sa Njemačkom.

Bosna i Hercegovina je bolje ušla u meč, u 14. minutu je vodila čak 9:3. Međutim, već u 21. minutu Crne Gore je stigla do iznednačenja (10:10), kasnije čak i da povede, ali je Prce postavio za prvo poluvrijeme konačnih 15:15.

U 42. minutu Crna Gora je vodila 22:20, a onda je dozvolila rivalu da za pet minuta napravi seriju 5:0 za vođstvo od 25:22, koje je Crna Gora do kraja uspjela jedino da ublaži.

Sredinom prvog poluvremena van igre je zbog povrede Ahilove tetive morao pivot holandskog Lionsa, bivši član Lovćena, Marko Pejović.

Crna Gora sjutra veče (20.30 časova) u drugom kolu turnira igra sa Italijom.

Bosna i Hercegovina – Crna Gora 33:32 (15:15)

Sarajevo – Dvorana: “Mojmilo”. Gledalaca: oko 700. Sudije: Šabić i Kanderović (Bosna i Hercegovina). Sedmerci: Bosna i Hercegovina 4 (3), Crna Gora 5 (5). Isključenja: Bosna i Hercegovina 4, Crna Gora 6 minuta.

Bosna i Hercegovina: Grahovac, Vražalić 5, Doborac 2, Velić 2, Panić, Kukrika, Blažević, Stojanović, Terzić 1, Toromanović 6, Karačić 2, Prce 7, Vranješ, Mikić 6, Džono 1, Delić 1, Tahirović.

Crna Gora: Mijatović (11 odbrana i sedmerac), Rajković (tri odbrane), Pešić, M. Pejović 1, Milašević 2, Melić, Mrvaljević 6 (5), I. Marković 1, Grbović 1, Ž. Pejović 1, Majić 1, Ševaljević 5, Perišić, Roganović 10, M. Lasica 3, G. Lasica 1.