Olkim savladao Đer

Rumunke su na poluvremenu gubile 17:13, ali su nakon odmora počele da igraju kao u transu, pa je u 46. minutu bilo čak plus sedam (29:22)
Olkim i Đer, Foto: Www.cs-oltchim.com
Ažurirano: 01.04.2012. 19:19h

Đer, koji je po kladionicama glavni favorit za osvajanje Lige šampiona, moraće da se pomuči da stigne do finala - Olkim je u prvom meču polufinala savladao Mađarice sa 35:31 (13:17).

Tim za koji nastupa Jovanka Radičević je dominirao u prvom poluvremenu, u kojem je nekoliko puta imao četiri gola prednosti, koliko je bilo i na poluvremenu.

Rumunke su nakon odmora počele da igraju kao u transu, pa je u 46. minutu bilo čak plus sedam (29:22). Mađarice su, ipak, izbjegle debakl i smanjile na konačnih 35:31.

Julija Kurea bila je najefikasnija u domaćem timu sa sedam golova, po pet su dodale Patricija Vizitiu i Adrijana Nekita.

U gostujućem taboru na nivou su bile samo Eduarda Amorim i Anita Gorbic sa po 10 golova, s tim da je mađarski srednji bek šest puta bio precizan iz sedmeraca.

Marija Jovanović nije igrala za domaće zbog povrede desnog ramena, dok je Radičevićeva postigla dva gola za Đer.

Revanš u Mađarskoj igra se u subotu.

Zanimljivo, Olkim i Đer su se sastali u polufinalu i prije dvije godine. U prvom meču u Mađarskoj je bilo 25:25, a u revanšu u Rimniku Vlčei slavio je domaćin sa 24:20.

Olkim je tada u finalu poražen od Viborga (28:21 i 32:31), a Bojana Popović je u dva meča postigla 14 golova.