Remi Budvanske rivijere i Sutjeske

Bez pobjednika je završen i prvi duel dva tima odigran na Cetinju (22:22), a obje ekipe su zabilježile ukupno drugi remi u prvenstvu.
Ažurirano: 09.03.2012. 18:43h

Derbi kola između Budvanske rivijere i Sutjeske završen je bez pobjednika 28:28, u premijenom meču 12. kola Prve muške lige.

Bez pobjednika je završen i prvi duel dva tima odigran u Nikšiću (22:22), a obje ekipe su zabilježile ukupno drugi remi u prvenstvu.

Budvanska rivijera je tokom prvog poluvremena vodila samo dva puta, 1:0 i 13:12, rezultatom sa kojim se otišlo na odmor. Nikšićani su u prvih 30 minuta bili češće u vođstvu, najviše do tri gola razlike (6:3, 11. minut), ali su prednost ispustili do odmora.

Budvani su bolje otvorili drugo poluvrijeme, u 37. minutu su vodili 18:15, ali je Sutjeska u 51. minutu stigla do izjednačenja (23:23). Do kraja meča igralo se gol za gol, u posljednjem minutu je Lakić pogodio za vođstvo Rivijere od 28:27, da bi nakon tajm-auta Božidara Mušikića Sutjeska izjednačila golom Vučkovića, 20-tak sekundi prije kraja. Domaćin, nakon tajm-auta Brana Božovića, nije iskoristio posljednji napad...

Šampion Mojkovac ugostiće sjutra pljevaljski Rudar (18 časova), u nedjelju se u Bijelom Polju sastaju Berane i Sedmerac (18), dok će u ponedjeljak na Cetinju igrati Cepelin i Lovćen (17).

Budvanska rivijera – Sutjeska 28:28 (13:12)

Budva – Mediteranski sportski centar. Gledalaca: 250. Sudije: Pavićević i Ražnatović (Cetinje). Sedmerci: Budvanska rivijera 4 (1), Sutjeska 5 (4). Isključenja: Budvanska rivijera 8, Sutjeska 14 minuta. Crveni karton: Mirko Vujović (Budvanska rivijera) u 59. minutu.

Budvanska rivijera: Vuković, Koćalo 7, I. Vujović, Potparić 1, Lakić 3, Bulajić 2, Mijušković, Bubanja, Šljukić, Suknović 3, Milić 5, Kaluđerović, M. Vujović 7, Stojanović, Ćeranić.

Sutjeska: Jocović, Rajković, Radulović, Blečić, Blagojević, Bulajić, Šekarić 2, Ašanin 3, Majić 7, Đođić, Vučković 5, Nikitović 4, Nikolić 6, Vujović 1, Bojanić.