Pobjede Mojkovca i Budvanske rivijere

Mojkovac je u Baru savladao Sedmerac 26:22, i upisao osmu pobjedu u sezoni, dok je Budvanska rivijera slavila u Pljevljima protiv Rudara 25:22.
Ažurirano: 03.03.2012. 20:30h

Rukometaši Mojkovca i Budvanske rivijere upisali su pobjede u gostima, u prvom kolu nastavka Prve muške lige – Mojkovac je u Baru savladao Sedmerac 26:22, i upisao osmu pobjedu u sezoni, dok je Budvanska rivijera slavila u Pljevljima protiv Rudara 25:22.

Ne baš lako, ali Budvani su ipak opravdali ulogu favorita u Pljevljima. Kvalitet gostiju do izražaja je došao u nastavku...

Barani su sredinom drugog poluvremena izjednačili, ali nisu mogli do iznenađenja protiv šampiona...

Ne baš lako, ali Budvani su ipak opravdali ulogu favorita u Pljevljima. Kada se sve sabere bili su bolji rival, naročito u drugom poluvremenu kada su i stekli odlučujuću prednost, dovoljnu za osvajanje vrijednih bodova.

Mladi rukometaši Rudara su vrlo dobro parirali gostima u prvih 30 minuta, kada su uglavnom bili u vođstvu, doduše ne ubjedljivijem od gola razlike. Međutim, kvalitet Budvanske rivijere je do izražaja došao početkom nastavka, kada su serijom 4 : 0 stekli tri gola viška i sa manjim ili većim odstupanjima, uglavnom rutinski, zadržali ih do kraja susreta.

Kod Pljevljaka nešto bolji od ostalih bili su Tošić, Lacmanović i Kovačević, dok su se kod gostiju, pored odličnog golmana Mijuškovića, istakli efikasni Koćalo i Milić.

U ostalim mečevima ovog kola sastaće se: Lovćen – Berane i Sutjeska - Cepelin.

Rudar - Budvanska rivijera 22:25 (12:11)

Pljevlja - SC „Ada”. Gledalaca: 600. Sudije: Vešović (Berane) i Mitrović (Podgorica). Sedmerci: Rudar 4 (3), Budvanska rivijera 3 (2). Isključenja: Rudar 6, Budvanska rivijera 4 minuta.

Rudar: Anđelić (pet odbrana), Marković (jedna odbrana), Durković, Kovačević 3, Knežević, Grujičić 1, Tošić 6 (1), Lacmanović 5, Matović 2, Purić, Pelidija 2 (2), Vuković, Crnogorac, Milić, Delagija, Lučić 3.

Budvanska rivijera: Mijušković (13 odbrana i jedan sedmerac), Šljukić, Vuković 1, Koćalo 7 (2), Potparić, I. Vujović, Lakić 2, Bulajić 3, Bubanja, Suknović 1, Milić 6, Kaluđerović 3, M. Vujović 1, Stojanović 1, Ćeranić.

Sedmerac - Mojkovac 22:26 (9:12)

Bar - SC „Topolica”. Gledalaca: 100. Sudije: Pavićević i Ražnatović (Cetinje). Sedmerci: Sedmerac 2 (2), Mojkovac 3 (2). Isključenja: Sedmerac 6, Mojkovac 12 minuta.

Sedmerac: Milošević, Knežević (11 odbrana i sedmerac), Raičević, Stanojević, Leković 1, Desančić 1, B. Knežević 2, Babović, D. Vujačić 2, Nikočević 3, R. Vujačić 2, Mitrović 7, Ražnatović, Kastratović, Vasiljević 4, Vuković.

Mojkovac: Cvetković (12 odbrana), Rondović (jedna odbrana), Bogavac 3, Danić 6, Rakočević, Tomović 1, Šošić, Žurić, Ljubojević 8, Mišnić, Dapčević 4, Vuković 1, Jaćimović, Savić 3, Kruščić.