Krim slavio u Mecu

Krim je danas slavio u „Areni Mec” sa 21:20 i otpisao šampiona Francuske iz bitke za polufinale.
Andrea Penezić, Foto: Www.metz-handball.com
Ažurirano: 18.02.2012. 22:56h

Mec je prvi put u klupskoj istoriji ušao među osam najboljih ekipa Evrope i to će mu ostati krajnji domet - Krim je danas slavio u „Areni Mec” sa 21:20 i otpisao šampiona Francuske iz bitke za polufinale.

Slovenke su na startu povele 6:1, a u nastavku u nekoliko navrata imale šest golova prednosti. Mec je serijom 5:0 smanjio na 18:17, imao i 20:19, ali nije mogao do preokreta.

Penezić i Mavsar su sa po pet golova bile najefikasnije u Krimu, golman Grubišić je imala 19 odbrana. U Mecu se istakla Liščević sa šest golova, ali nije uspjela da realizuje posljednji napad za izjednačenje. Andrušina je dodala četiri gola, a Lejno 15 odbrana

I u drugom meču današnjeg programa bilo je veoma uzbudljivo - Midtjiland je savladao Ićako sa 23:22 i udaljio vicešampiona Evrope od polufinala. Španjolke su na tri i po minuta prije kraja imale igračicu više na terenu, ali u dva minuta sa brojčanom prednošću ne samo da iz tri napada nijesu postigle gol, već su jedan primile iz kontre za 22:21. Definitivna kazna je stigla minut i po prije kraja, kada je Jorgensen pogodila za 23:21, i bila najefikasnija u domaćem timu sa pet golova.

Sa druge strane, najbolje je bila Martin sa sedam pogodaka.