Poljska nadoknadila 11 golova zaostatka za remi sa Švedskom

Rukometne reprezentacije Švedske i Poljske igrale su danas u Beogradskoj areni neriješeno 29:29 (20:9), u prvom kolu grupe 1 Glavne runde na Evropskom prvenstvu u Srbiji.
61 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 21.01.2012. 17:43h

U prvom dijelu meča Skandinavci su pravili prednost u serijama, pa su poslije početnih 7:1 u prvih 10 minuta, dva puta imali seriju od po 5:0.

Poljaci su u drugo poluvrijeme ušli sa 11 golova zaostatka, ali su čvrstom igrom uspjeli da smanje razliku i rezultatski se približe Šveđanima.

Poslije serije od 5:0, Poljaci su minut prije kraja uspjeli da prvi put u meču izjednače rezultat golom Adama Višnjevskog. Šveđani nisu imali snage da u posljednjem napadu dođu do nove prednosti, pa je meč završen remijem.

Najefikasniji igrač današnje utakmice bio je Šveđanin Niklas Egberg sa sedam golova. Njegov saigrač Henrik Lundstrom postigao je šest, dok je u Poljskoj četiri gola dao Mihal Jurecki.

Poljska sada ima tri boda, dok Šveđani imaju bod manje.