Prva pobjeda Francuske, Hrvatska u Glavnoj rundi

Hrvatska je već u Glavnoj rundi, pošto je nakon Islanda savladala i Sloveniju (31:29).
rukometaši Hrvatske, Foto: Reuters
Ažurirano: 18.01.2012. 22:26h

Nakon poraza na startu protiv Španije, gospodari planete su "upalili motore" – Francuska je savladala Rusiju 28:24, i nanijela "baćuškama" prvi poraz. Kada je za nepunih 10 minuta povela 5:0, a u 22. minutu imala vođstvo od 12:5, bilo je jasno da Francuska neće dozvoliti da ih iznenade Rusi, koji su do kraja meča uspijevali jedino da priđu na minus tri (18:15, 37. minut).

Narcis je predvodio Francuze sa šest pogodaka, golman Omejer je imao 15 odbrana. Najefikasniji u selekciji Rusije bio je Čipurin sa šest golova.Španija je protiv Mađarske vodila 24:22 u 56. minutu, ali je na kraju morala da se zadovolji remijem (24:24), u drugom ove grupe C. Čašar je sa dva gola donio bod Mađarima, a drugi je postigao iz sedmerca, po isteku 60. minuta, pa će pitanje putnika u Glavnu rundu biti riješeno u posljednjem kolu.

Kaneljas je sa šest golova bio najefikasniji u španskom timu, dok su Mađare predvodili Čašar i Močai sa po sedam golova.

Hrvatska je već u Glavnoj rundi, pošto je nakon Islanda savladala i Sloveniju (31:29). Slovenci su doživjeli drugi poraz, ali i dalje imaju šansi da prođu, ako u posljednjem kolu savladaju Island.

Osim na samom početku, Hrvatska je vodila u većem dijelu utakmice, i do pet razlike. Najefikasniji u selekciji Hrvatske bio je Čupić sa devet golova, Lacković je dodao šest. Slovenačku reprezentaciju predvodili su Gajič sa osam i Zvizej sa sedam golova.

Rezultati (2. kolo) - Grupa C (Novi Sad): Rusija – Francuska 24:28 (11:16), Španija – Mađarska 24:24 (11:12)

Tabela: Španija 3, Francuska 2, Mađarska 2, Rusija 1.

Sjutra: Španija – Rusija (18.15), Francuska – Mađarska (20.15).

Grupa D (Vršac): Slovenija – Hrvatska 29:31 (12:16), Island – Norveška 34:32 (18:20)

Tabela: Hrvatska 4, Island 2, Norveška 2, Slovenija 0.

Sjutra: Island – Slovenija (18.10), Hrvatska – Norveška (20.10).

Grupa A (Beograd) – danas: Poljska – Danska (18.10), Srbija – Slovačka (20.15).

Tabela: Srbija 4, Poljska 2, Danska 2, Slovačka 0.

Grupa B (Niš): Makedonija – Njemačka 23:24 (12:12), Češka – Švedska 29:33 (17:19)

Tabela: Švedska 3, Češka 2, Njemačka 2, Makedonija 1.

Sjutra: Njemačka – Švedska (18.15), Češka – Makedonija (20.15).