Srbija preletjela i Dansku

Danci su bili bolji u prvom poluvremenu, imali i tri gola prednosti, ali je Srbija u nastavku to nadoknadila i u finišu, golovima Vujina i Čuture, slomila otpor Skandinavaca.
Ažurirano: 17.01.2012. 22:18h

Srbija je ispunila cilj – nakon Poljske, izabranici Veselina Vukovića su sinoć u “Pioniru” savladali i Dansku 24:22, i kolo prije kraja osigurali prvo mjesto u grupi A, i prolaz u Glavnu rundu sa maksimalna četiri boda. Danska i Poljska će u međusobnom duelu odlučivati o drugom mjestu.

Momir Ilić je sa osam golova bio najefikasniji u srpskoj selekciji, pet je dodao Mirko Vujin, dok je golman Darko Stanić imao 17 odbrana, od čega dva sedmerca. U reprezentaciji Danske Hansen i Kristijansen su bili najefikasniji sa sa po četiri gola.

Makedonija je u Nišu ponovo bila tragičar – imali su Kiril Lazarov i društvo veliku priliku da savladaju Njemačku, ali je Dejan Manaskov na dva minuta prije kraja promašio čisti zicer u kontri (golman Lihtlajn je odbranio) za vođstvo od 24:23, moguće i pobjedu. Kazna je stigla minut i sedam sekundi prije kraja, kada je Genšajmer pogodio za konačnih 24:23. Makedoncima treba pobjeda protiv Češke za prolaz.

Kaufman je sa šest golova bio najefikasniji u njemačkom timu, Lazarov je sa druge strane postigao gol više.