Lovćen u finišu pao u Prešovu

Iako je tokom skoro svih 60 minuta bio ravnopravan protivnik, Lovćen je doživio očekivan poraz u Prešovu od Tatrana 34:31 (17:17), u utakmici 12. kola SEHA lige.
56 pregleda 0 komentar(a)
Marko Drašković, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 06.12.2011. 19:36h

Iako je tokom skoro svih 60 minuta bio ravnopravan protivnik, Lovćen je u Prešovu doživio očekivan poraz od Tatrana 34:31 (17:17), u utakmici 12. kola SEHA lige. Lovćen je šesti put izgubio i sada ima polovičan bilans u regionalnom takmičenju, zbog šest pobjeda. Tatran je, sa druge strane, upisao šestu pobjedu.

Ako se ima u vidu da je prvak Slovačke na Cetinju, u prvom dijelu lige, slavio 37:25, onda je jasno da su izabranici Pera Miloševića pružili veoma dobru partiju i pošteno namučili favorizovanog rivala. Tatran je vodio tokom čitavog prvog poluvremena, više od dva gola razlike, ali je Lovćen na odmoru imao neriješen rezultat.

U nastavku su gosti čak poveli 19:18, ali su poklekli u finišu. Kod 30:30, u 57. minutu, Mirko Radović je promašio zicer za vođstvo, dok Andrija Pejović, kod 32:31, minut i po prije kraja, nije realizovao polukontru za izjednačenje. Tatran je sa dva uzastopna gola kaznio promašaje Lovćena i stigao do pobjede...

Tatran - Lovćen 34:31 (17:17)

Prešov – Gradska dvorana. Gledalaca: 1.510. Sudije: Boričić i Marković (Srbija). Sedmerci: Tatran 5 (5), Lovćen 3 (3). Isključenja: Tatran 16, Lovćen 14 minuta. Crveni karton: Marušak (Tatran) 3x2 minuta u 56. minutu.

Tatran: Krupa, Verkić, Marušak, Kopčo 5, Hrstka, Urban, Krok, Krištopans 6, Drobnak, Radčenko 3, Miroda, Kukrika 2, Čip 2, Guzi 5, Pekar, Antl 11 (5).

Lovćen: Abramović, Simić, Lipovina, Jovetić 2 (1), Kaluđerović, I. Marković 5 (1), F. Popović 4 (1), Pejović 1, Drašković 6, Radović 3, M. Popović, Latković, Perišić 4, Lasica 1, Grbović 5, N. Marković.