Prvijenac Cepelina

Berane je doživjelo osmi poraz, a jedinu pobjedu Beranci su ostvarili u prvom dijelu prvenstva, upravo protiv Cepelina (27:22).
Ažurirano: 03.12.2011. 17:14h

Cepelin je u 9. kolu stigao do prve pobjede u eliti - u derbiju začelja, mlađi cetinjski prvoligaš je na svom terenu savladao Berane, koje je jedinu pobjedu do sada zabilježilo upravo protiv Cepelina, u prvom dijelu prvenstva.

Na golu Cetinjana raspoložen je Lipovina, a bekovi Peruničić i Damjanović su predvodili svoj tim u seriji od 8:1, koja je domaćina pred kraj prvog poluvremena dovela do vođstva od 12:4. Gosti iz Berana su do odmora smanjili zaostatak na pet golova, ali je Cepelin u nastavku rutinski sačuvao prednost i zasluženo pobijedio.

Cepelin - Berane 33:27 (14:9)

Cetinje - SC “Lovćen“ Cetinje”. Gledaoca: oko 400. Sudije: Bailović (Pljevlja) i Mlatišuma (Bar). Sedmerci: Cepelin 1 (1), Berane: 2 (1). Isključenja: Cepelin 2, Berane 2 minuta.

Cepelin: Rajković (dvije odbrane i sedmerac), Lipovina (17 odbrana), Jablan, Otašević, Simović 3, M. Martinović 7, J. Martinović, Sjekloća, Krivokapić 1, Peruničić 8, Damjanović 6, Jabučanin, Janković 3, Ćeranić 5.

Berane: Pešić (13 odbrana), Ivanović (tri odbrane), Čampar 2, Marsenić 4, D. Barjaktarović 1, Bogavac 1, Zonjić 5, Babović 2, V. Barjaktarović , Fatić 2, Trifunović 2, Dervišević 6, Čukić 2.