Brazil ubjedljiv na startu

Brazil je na premijeri u Sao Paolu, pred 3.000 navijača, porazio Kubu 37:21 (17:11), u prvom kolu grupe C.
Ažurirano: 03.12.2011. 02:05h

Ubjedljivom pobjedom domaćina, noćas je u Brazilu startovalo 20. Svjetsko prvenstvo za rukometašice – Brazil je na premijeri u Sao Paolu, pred 3.000 navijača, porazio Kubu 37:21 (17:11), u prvom kolu grupe C.

Kuba nijednom nije vodila tokom 60 minuta, neriješen rezultat je imala jedino u 2. minutu (1:1), a priključak je držala do 7. minuta (5:3). Brazil je tada serijom 5:0 otišao na 10:3 (11. minut), i do kraja više dileme nije bilo. Konačan rezultat je, ujedno, i najveća razlika na meču...

U domaćem timu najefikasnije su bile Da Silva sa osam (iz 11 pokušaja) i Nasimento sa sedam golova (iz devet šuteva), dok je najbolja u kubanskom timu bila Ramirez sa devet golova.

Crna Gora prvi meč igra u subotu veče protiv Islanda, u 18 časova po našem vremenu (15 po lokalnom).