Lovćen ponižen u revanšu i eliminisan iz Evrope

Sa katastrofalnom igrom u napadu u drugom poluvremenu i svega četiri postignuta gola, izabranici Pera Miloševića i nijesu se mogli nadati boljem...
Pero Milošević, Foto: Vesko Belojević
Ažurirano: 27.11.2011. 20:01h

Rukometaši Lovćena oprostili su se od evropske scene. Lider Crnogorske lige bio je neravnopravan u dvomeču sa portugalskom Benfikom. Za razliku od jučerašnjeg poraza od 25:21, Cetinjani su danas deklasirani 26:14 (8:10), u revanš meču 3. kola Kupa kupova.

Oba meča su, dogovorom dva kluba, igrana u Lisabonu.

Lovćen je dobro počeo revanš, vodio je 8:4 i 10>5 u prvom poluvremenu, na odmoru imao dva gola prednosti, držao priključak do 10:10, ali je Benfika u drugom poluvremenu prelomila meč kod 19:12 i do kraja meča samo uvećavala prednost.

Benfika – Lovćen 26:14 (8:10)

Lisabon – Paviljon La Luš. Gledalaca: oko 300. Sudije: Haščik i Otapka (oba iz Slovačke). Sedmerci: Benfika 2 (2), Lovćen 3 (3). Isključenja: Benfika 10, Lovćen 12 minuta.

Benfika: Tavarez 9 (2), Lopez, Pais 3, Žaikin 1, Pedroso 1, Roke 2, Kandejaz (osam odbrana), Korneiro 3, Silva, Pereira 2, Areja 1, Anderson, Kosta 3, Karmo 1.

Lovćen: Simić (10 odbrana), Abramović (dvije odbrane), Lipovina, Jovetić 1 , Kaluđerović 1, I. Marković 5 (3), F. Popović, Pejović 1, Drašković, Radović, M. Popović, Latković 3, Perišić, Lasica 1, Grbović 2, N. Marković.