Crna Gora poražena od Rusije

Najefikasnije u crnogorskoj selekciji bile su Katarina Bulatović sa osam i Bojana Popović sa šest golova, Ana Đokić i Radmila Miljanić su dodale po četiri.
81 pregleda 0 komentar(a)
Rukometašice Crne Gore, Foto: Zoran Đurić
Ažurirano: 26.11.2011. 16:24h

Najbolje crnogorske rukometašice poražene su danas od Rusije 35:30 (15:14), aktuelnog prvaka svijeta, u polufinalu međunarodnog turnira „Razel“ u Parizu – „zbornaja“ je zasluženo pobijedila jer je vodila, praktično, od početka do kraja (Crna Gora je imala vođstvo kod 3:2), do četiri gola razlike, u finišu prvog poluvremena i u 56. minutu (31:27), a konačan rezultat je, ujedno, i najveća razlika.

Crna Gora će sjutra (14.30 časova) u meč za treće mjesto igrati protiv Tunisa, koji je u drugom polufinalu poražen od Francuske 34:22 (15:14).

Turnir u Parizu je generalna provjera pred Svjetsko prvenstvo, koje se od 3. do 18. decembra održava u Brazilu.

Crna Gora - Rusija 30:35 (14:15)

Pariz - Dvorana „Pjer de Kuberten”. Gledalaca: 800. Sudije: Š. Bonavenura i Ž. Bonaventura (Francuska). Sedmerci: Crna Gora 4 (4), Rusija 3 (3). Isključenja: Crna Gora 8, Rusija 8 minuta.

Crna Gora: M. Vukčević (šest odbrana), Milenković (jedna odbrana), Miljanić 4, Radičević 2, Đokić 4, Jovanović 2, A. Bulatović 2, Tošković, S. Vukčević, Savić, Popović 6 (3), Lazović, Božović, K. Bulatović 8 (1), Mehmedović 1, Knežević 1.

Rusija: Sedojkina (sedam odbrana), Sidorova (devet odbrana), Kuznjecova 4, Postnova 2, Uskova, Davidjenko 6, Ljevina 3, Šipilova 2, Adrjušina 2, Muravjova 1, Žilinskajte 3, Bliznova 2, Turej 3, Hmirova 2, Černoivanjenko 4.