Lovćen ubjedljivo poražen u Našicama

Rukometaši Lovćena večeras su u Našicama doživjeli ubjedljiv poraz od Neksea 32:21 (14:10), u utakmici 11. kola SEHA lige.
Filip Popović, Foto: Zoran Đurić
Ažurirano: 23.11.2011. 19:56h

Lovćen je u Našicama doživio peti poraz u SEHA ligi, četvrti u gostima - nakon neuspjeha protiv Vardara, Zagreba i Metalurga (jedinu pobjedu u gostima ostvarili protiv Sutjeske), Cetinjani su večeras ubjedljivo poraženi od Neksea, vicešampiona Hrvatske, koji sa klupe predvodi bivši selektor Crne Gore Kasim Kamenica.

Ponovo su izabranici Pera Miloševića (prvi crnogorski selektor) u gostima doživjeli ubjedljiv poraz (jedino su u Skoplju prošli sa pristojnih minus pet), a odsustvo povrijeđenih Ivana Perišića, koji je meč posmatrao sa tribina, i Gorana Lasice (nije ulazio u igru) je, ipak, bio nenadoknadiv hendikep za neizvjesniji meč...

"Nama je i izostanak jednog igrača hendikep, a kamoli dvojice. Bez Perišića nijesmo imali ljevaka na desnom beku, dok je bez Lasice odbrana bila znatno oslabljena. Ipak, u prvom poluvremenu smo imali priključak, u nastavku smo pali", kazao je “Vijestima” nakon meča Filip Popović, srednji bek Lovćena.

Lovćen je odigrao veoma loše u odbrani, golmani gostujućeg tima su imali tačno dvostruko manje odbrana od Perice Lelića (46 odsto odbrana), tokom 60 minuta su Cetinjani postigli samo jedan gol iz kontri i polukontri, a primili deset... Uz loš procenat šuta, i 17 izgubljenih lopti, bilo je teško očekivati povoljan rezultat.

"Dali smo maksimum, i sve u svemu nije bilo tako loše kako bi se moglo zaključiti po konačnom rezultatu, koji, uopšte, nije pravo ogledalo naše igre", dodao je Popović, rođeni brat Blaža Popovića, nekadašnjeg dugogodišnjeg igrača i kapitena Lovćena.

Nekse je odmah na startu meča poveo 4:0, kada je Lovćen uspio da postigne prvi gol. Cetinjani su uhvatili priključak kod 7:6, ali je domaćin do odmora stekao četiri gola prednosti. U nastavku dileme nije bilo, a konačan rezultat je i najveća razlika tokom 60 minuta.

Cetinjska ekspedicija u Hrvatskoj ostaje do petka, kada nastavlja put za Lisabon, gdje će Lovćen tokom vikenda protiv Benfike odigrati obje utakmice 3. kola Kupa kupova.

Nekse – Lovćen 32:21 (14:10)

Našice - Dvorana: OŠ “Kralja Tomislava”. Gledalaca: 400. Sudije: Boričić i Marković (Srbija). Sedmerci: Nekse 3 (3), Lovćen 2 (1). Isključenja: Nekse 12, Lovćen 14 minuta.

Nekse: P. Lelić (17 odbrana i sedmerac), Kozina 1, Eter 3, F. Lelić 9, Mrđenović 1, Barišić Jaman 5, Ivanković 1, Varvodić 4, Kedžo, Markotić, Slišković, Pivac, Obad 5, Kević 2, Velić 1, Šunjić.

Lovćen: Abramović (jedna odbana), Simić (osam odbrana), Lipovina, Jovetić 3, Kaluđerović, Marković 5, F. Popović 4, Pejović, Drašković, Radović 1, M. Popović 1, Latković 6, Lasica, Grbović 1, Marković.