Rudar slavio u derbiju začelja

Pljevljaci su u derbiju začelja, poslije bolje igre u drugom poluvremenu, zasluženo stigli do drugog trijumfa i pokazali da mukotrpan rad trenera Cmiljanića polako daje rezultate...
Ažurirano: 19.11.2011. 21:12h

Domaći su bolje otvorili meč, brzo došli do 3:1 i... stali, što su gosti iskoristili da u devetom minutu izjednače (4:4), a osam minuta kasnije steknu i tri gola viška (8:5). Tu razliku održavali su do 25 minuta, ali su popustili u finišu, dovoljno da Rudar do odlaska na odmor izjednači rezultat.

U nastavku je postojao praktično samo jedan tim. Domaći su već u 45. minutu imali plus četiri (22:18) i praktično već tada riješili pitanje pobjednika. Cetinjani su dva puta prišli na dva gola zaostatka, ali raspoloženi Tošić, Lacmanović i Lučić, kao i golman Anđelić, nisu dozvolili preokret.

Rudar - Cepelin 29:24 (12:12)

Pljevlja - Sportski centar „Ada”. Gledalaca: 500. Sudije: Mitrović (Podgorica), Vešović (Berane). Sedmerci: Rudar 6 (5), Cepeln 7 (6). Isključenja: Rudar 8, Cepelin 10 minuta.

Rudar: Anđelić (12 odbrana), Marković (jedna odbrana i jedan sedmerac), Đurković, Kovačević, Grujičić 4, Tošić 6, Lacmanović 8 (3), Matović 2, Pelidija, Vuković 1 (1), Crnogorac 1, Milić 2 (1), Stanić, Lučić 5.

Cepelin: Rajković (tri odbrane i sedmerac), N. Lipovina (šest odbrana), Jablan 3, Otašević, Simović 1, M. Martinović 11 (6), J. Martinović, Krivokapić, Peruničić 3, Damjanović 2, M.Jabučanin 1, D. Lipovina 1, D. Jabučanin, Ćeranić 2.