Šampion slavio u Budvi

Šampion je danas u Budvi savladao Budvansku rivijeru 30:29 (13:16), u utakmici 6. kola Prve muške lige.
71 pregleda 0 komentar(a)
RK Mojkovac, Foto: Boris Pejović
Ažurirano: 13.11.2011. 17:59h

Nenad Kraljevski je pobjedom debitovao na klupi seniora Mojkovca - šampion je danas u Budvi savladao Budvansku rivijeru 30:29 (13:16), u utakmici 6. kola Prve muške lige. Kraljevski je u utorak na klupi mojkovačkog kluba naslijedio Branislava Zeljkovića, koji je u četvrtak podnio ostavku.

Mojkovac je bolje počeo meč, do sredine prvog poluvremena je vodio i do tri gola razlike (7:4), a onda je Budvanska rivijera serijom 8:1 povela 12:8. Domaćin je sačuvao solidnu prednost na odmoru, a u nastavku je ponovo vodio sa četiri razlike kod 19:15.

Budvani su držali prednost od dva do tri gola do posljednjih desetak minuta, kada je Mojkovac sa tri uzastopna gola preokrenuo na 29:28. Budvani su poravnali na 29:29, ali je Boris Savić iz sedmerca u 58. minutu postigao pobjedonosni gol za šampiona, pošto do kraja meča nije bilo golova, a domaćin nije uspio da iskoristi posljednji napad za izjednačenje…

Mojkovčani su upisali petu pobjedu, dok je Rivijera doživjela prvi poraz, nakon četiri pobjede i jednog remija.

Budvanska rivijera – Mojkovac 29:30 (16:13)

Budva – Mediteranski sportski centar. Gledalaca: 300. Sudije: Ražnatović i Pavićević (Cetinje). Sedmerci: Budvanska rivijera 3 (2), Mojkovac 1 (1). Isključenja: Budvanska rivijera 4, Mojkovac 6 minuta.

Budvanska rivijera: Vuković, Koćalo 9, Vujović, Potparić 2, Lakić 1, Bulajić 3, Mijušković, Bubanja, Šljukić, Suknović 5, Milić 5 (2), Kaluđerović 1, Stojanović 3, Ćeranić, Božović.

Mojkovac: Cvetković, Rondović, Radojević 2, Danić 3, Rakočević 4, Tomović, Drobnjak, Sošić, Žurić, Ljubojević 9, Mišnić, Dapčević 6, Drakulović, Popović, Savić 6 (1), Kruščić.