Prvijenac Rudara u Beranama

Pljevljaci su danas u gostima savladali Berane 21:20 (9:7), u premijernom meču 6. kola Prve muške lige.
Ažurirano: 12.11.2011. 16:17h

Nakon remija i četiri poraza, rukometaši Rudara upisali su prvu pobjedu u ovoj sezoni - Pljevljaci su danas u gostima savladali Berane 21:20 (9:7), u premijernom meču 6. kola Prve muške lige.

Berane je doživjelo i peti poraz, a ima i jednu pobjedu.

Iako minimalnim rezultatom, gosti su zasluženo došli do pobjede, jer su vodili od prvog do posljednjeg minuta. Berane je držalo priključak do 7:7, ali su gosti na odmor otišli sa dva gola prednosti.

U nastavku je Rudar dodao gas, vodio do tri gola razlike, a onda prelomio meč u 48. minute kada je poveo 16:10. Gosti su u 54. minutu vodili 21:17, ali su Beranci do kraja meča uspjeli da ublaže poraz…

Sjutra se u Budvi sastaju Budvanska rivijera i Mojkovac (16 sati), te na Cetinju Cepelin i Sedmerac (18.30).

Za srijedu je odložen duel u Nikšiću između Sutjeske i Lovćena, pošto se isti rivali večeras sastaju u meču regionalne SEHA lige.

Berane – Rudar 20:21 (7:9)

Berane – Hala sportova pod Jasikovcem”. Gledalaca: 300. Sudije: Filip i Predrag Martinović (Cetinje). Sedmerci: Berane 3 (1), Rudar 4 (1). Isključenja: Berane 4, Rudar 4 minuta.

Berane: Agović, Kujović, Marsenić 3, D. Barjaktarović 2, Bogavac 5, Babović 1, Zonjić, Pešić, V. Barjaktarović, Popović, Fatić 4, Ivanović, Trifunović 1, Dervišević 4.

Rudar: Vuković, Kovačević 3, Grujičić 2, Mašković, Tošić, Lacmanović 3, Matović 1, Crnogorac, Marković, Milić 4, Stanić, Anđelić, Durković, Lučić 7, Pelidija 1.