Bez greške i protiv Tiringera, peta pobjeda Budućnosti

Najefikasnija Katarina Bulatović sa 10 golova, dva manje je dala Bojana Popović. Gošće je predvodila prva golgeterka Lige šampiona, Katrin Engel, sa devet pogodaka (sedam iz sedmerca)
84 pregleda 0 komentar(a)
ŽRK Budućnost 1, Foto: Vesko Belojević
Ažurirano: 06.11.2011. 20:23h

Duel neravnopravnih rivala završen je kako je svako ko išta zna o rukometu i očekivao - Budućnost je preslišala Tiringer (35:25) i osigurala prvo mjesto u grupi A Lige šampiona.

Prvak Crne Gore je tako ostao jedini tim sa maksimalnim učinkom u najkvalitetnijem evropskom takmičenju, ekipa iz Erfurta je ostala na nuli, baš kao i drugi njemački predstavnik Buksteuder.SVE gotovo do odmora

Tim Dragana Adžića je ozbiljno ušao u meč i već u 5. minutu imao tri gola prednosti (4:1), nakon trećeg gola Bojane Popović.

U 12. je bilo plus pet (9:4), a onda su „plave”, baš kao i u ostalim mečevima ove sezone, pojačale gas u finišu prvog poluvremena i serijom 6:0 na odmor otišle sa velikih 20:10. Sve je bilo gotovo...MUKE sa sedmerca

U nastavku su sve igračice dobile šansu, a i Tiringer je igrao za nijansu bolje nego u prvom poluvremenu, pa je Budućnost propustila priliku da upiše jednu od najubjedljivijih pobjeda u posljednjih nekoliko sezona.

Jedan od razloga za to je i nevjerovatno loše izvođenje sedmeraca, jer su od devet pokušaja realizovana samo tri. Katarina Bulatović, koja je bila najefikasnija igračica utakmice sa 10 golova, nije iskoristila tri, Popović dva, a Dijana Jovetić jedan penal. Još jednom je to bila najveća boljka.

Zanimljivo, zbog sedmerca je Bulatovićeva čak i zaradila direktan crveni karton - u posljednjem minutu je ušla sa klupe da šutira, ali je pogodila u glavu Brazilku Stefani Gavu.

Finske sudije Leanderson i Lindros odmah su je poslale na tribine, gdje se priključila Dragani Cvijić, koja je tri puta pravila faul za kaznu od dva minuta...

- Promašujemo više nego što bismo smjeli, to je segment na kojem moramo da poradimo. Šteta je da ne realizujemo tako dobre šanse kada ih stvorimo - istakao je Adžić.

Budućnost u posljednjem kolu gostuje Midtjilandu. Meč u Danskoj počinje u petak u 19 časova, sat i 15 minuta prije istorijskog duela Češka - Crna Gora. Srećom, taj meč ništa ne odlučuje, a i rijetko će ga ko gledati...

Budućnost - Tiringer 35:25 (20:10)

Podgorica - Dvorana „Morača“. Gledalaca: 2.200. Sudije: Leanderson i Lindros (Finska). Sedmerci: Budućnost 9 (3), Tiringer 9 (7). Isključenja: Budućnost 14, Tiringer 10 minuta. Crveni kartoni: Cvijić (3x2 minuta) u 51. i K. Bulatović u 60. minutu za Budućnost.

Budućnost: Voltering (10 odbrana), Barjaktarović, Vukčević (pet odbrana i sedmerac), Miljanić 2, Đokić 2, Radović 4, A. Bulatović, Savić 2, Jovetić 1, Popović 8 (1), Cakalije 1, K. Bulatović 10 (2), Cvijić 2, Mehmedović, Števin 2, Knežević 1.

Tiringer: Gava (pet odbrana i dva sedmerca), Merc (10 odbrana i tri sedmerca), Nadgornaja 2, Šreder, Jan, Rajhe 1, Karsten 2, Snelder 3, Popluharova, Engel 9 (7), Stuparičova, Bogreš-Meskita 4, Volbold 4.

IZJAVE

Dragan Adžić: Najduže smo se spremali za Tiringer prije početka Lige šampiona, jer je to dobra ekipa. Ali, Njemice nisu bile na nivou koji smo mi očekivali. Ova pobjeda je važna pobjeda za stvaranje pozitivne atmosfere, jer će dvije igračice iz ovog tima igrati za Njemačku protiv nas 4. decembra na Svjetskom prvenstvu u Brazilu. Sve djevojke su dale doprinos na ovoj utakmici i zahvalan sam im na tome.Radmila Miljanić: Rekla sam prije meča da nam je mnogo bitno da zadržimo pobjednički duh, drago mi je da smo u tome uspjele. Od prvog minuta smo pokazale borbenost i hrabrost i potvrdile našu moć. Bile smo apsolutne favoritkinje, to smo i opravdale.Milena Knežević: Prvo poluvrijeme igrale smo odlično, drugo slabije. Na odmoru smo imale 10 golova prednosti, a u nastavku je došlo do opuštanja, vjerovatno i zbog toga što je ta velika razlika u ovoj utakmici bila nedostižna.Herbert Miler, trener Tiringera: Čestitke kolegi i Budućnosti. To je odličan tim, koji može da ode veoma daleko u Ligi šampiona. Znali smo da moramo da odigramo dobru odbranu, jer Podgoričanke imaju bekove koji šutiraju sa devet metara, ali to nismo sproveli u djelo u prvom poluvremenu. Zbog toga nisam zadovoljan izdanjem u prvih 30 minuta, ali jesam onim što smo pokazali u nastavku.Nađa Nadgornaja, lijevi bek Tiringera: Svako je vidio da je Budućnost bolja ekipa, i to ne samo u ovoj utakmici. Ali, i mi smo u drugom poluvremenu pokazale da možemo da igramo na ovom nivou.

OLKIM u glavnoj rundiBudućnosti se i Ićaku u glavnoj rundi Lige šampiona pridružio se Olkim.

Rumunski prvak je na svom terenu savladao Buksteuder sa 28:22, a Marija Jovanović je postigla tri gola. Olkim i Ićako će za šest dana u Rimniku Vlčei rješavati pitanje osvajača grupe D.

U grupama B i C još niko nije obezbijedio mjesto među osam najboljih ekipa Evrope.

Grupa B: Larvik - Viborg 19:20, Krim - Podravka 22:22. Tabela: Larvik, Krim, Viborg 6, Podravka 2.

Grupa C: Đer - Randers 35:20, Hipobanka - Mec 27:25. Tabela: Đer (-1), Randers 6, Mec 4, Hipobanka (-1) 2.

Grupa D: Olkim - Buksteuder 28:22 (13:9), Ićako - Dinamo Volgograd 28:26. Tabela: Olkim, Ićako 8, Dinamo Volgograd 4, Buksteuder 0.

20:11 Borgeš-Meskita 31.

Ogromnu razlika u kvalitetu najbolje pokazuje rezultat na poluvremenu - Budućnost vodi 20:10.

Najefikasnije igračice su Bojana Popović i Katarina Bulatović sa po sedam golova, ali su mogle još koji put da zatresu mrežu Maike Merc - desni bek nije iskoristio dva, a djevojka koja je pet puta osvajala Ligu šampiona jedan sedmerac.

Upravo je Merc jedina svijetla tačka u svom timu, jer je odbranila sedam šuteva i dva sedmerca, a sjajna je i njena zemljakinja na golu Budućnost, Klara Voltering, sa 10 uspješnih intervencija.

1:0 Popović 1.

Jedina ekipa sa maksimalnim učinkom u dosadašnjem toku Lige šampiona, Budućnost, dočekuje jedan od dva tima koji je na nuli - Tiringer.

Zbog toga je jasno kome pripada uloga favorita...

Podgoričankama je dovoljan i bod da i teoretski osiguraju prvo mjesto u grupi A, a samim tim i lakšeg protivnika u glavnoj fazi.