Rapsodija u Trondhajmu

Bojana Popović, Foto: Vesko Belojević
Ažurirano: 29.10.2011. 14:46h

Sve je bilo kao 20 dana ranije u „Morači” - Bjasen je bio u igri samo u prvom dijelu prvog poluvremena, a onda je Budućnost pojačala tempo i otklonila sve dileme. Osim scenarija, i epilog je bio isti - Podgoričanke su, kao i pred svojim navijačima, slavile sa 10 golova razlike (34:24) i četvrtom pobjedom i teoretski obezbijedila učešće u glavnoj rundi Lige šampiona.

Do 19. minuta, kada je Ida Alstad izjednačila na 10:10, prvak Crne Gore nije mogao da stekne više od dva gola prednosti. Ali, tada je proradilo najjače oružje tima Dragana Adžića - odbrana. Sjajnom igrom pred golom koji je čuvala Klara Voltering, „plave” su postigle pet vezanih golova, prije nego što je Alstad prekinula seriju od 11 minuta bez pogotka.

"Umor i teške noge od puta uticale na naše izdanje početku utakmice. Ali, kako je vrijeme odmicalo, bili smo sve bolji. U napadu smo igrali standardno, a potpuno smo preuzeli kontrolu nad utakmicom onog trenutka kada smo promijenili odbranu . Sve djevojke su dale doprinos, kao i i u ranijim utakmicama, što me i te kako hrabri, kao i činjenica da se 10 igračica upisalo u listu strijelaca", kaže Adžić.

Sa dva gola na startu nastavka, vicešampion Norveške je prišao na 13:16, ali je to bilo sve - predvođena razigranom Bojanom Popović, Budućnost je opet nametnula svoj ritam i povećavala prednost sve do 57. minuta, kada je Dijana Jovetić svojim trećim golom povisila na rekordnih plus 10 (31:21). Ta razlika je bila i na kraju, a osigurale su je srpske reprezentativke Dijana Števin i Dragana Cvijić sa tri gola u posljednjih 100 sekundi...

Adžić sada na miru može da priprema većinu ekipe za Svjetsko prvenstvo u Brazilu, ali će u podsvijesti vjerovatno biti i borba za prvo mjesto u grupi A, koje donosi lakše rivale u glavnoj fazi. Jedini rival za tu poziciju je danski šampion Midtjiland, koji sjutra (15 časova) gostuje njemačkom prvaku Tiringeru...

Bjasen - Budućnost 24:34 (11:16)

Trondhajm - „Trondhajm Spektrum“. Gledalaca: 1.200. Sedmerci: Bjasen 5 (5), Budućnost 4 (2). Isključenja: Bjasen 2, Budućnost 6 minuta.

Bjasen: Rundbraten (dvije odbrane), Pedersen (devet odbrana i sedmerac), Itereng 1, Nestvold 9 (5), Smistad, Tomac, Andenaes 1, Alstad 6, Holstad, Svestad 2, Molid, Toumi 2, Fialova, Herem 3.

Budućnost: Voltering (13 odbrana), Barjaktarović, Vukčević, Miljanić 1, Đokić 2, A. Bulatović 1, Savić 3, Jovetić 3, Popović 8 (2), Cakalije, K. Bulatović 4, Cvijić 4, Mehmedović, Števin 2, Knežević 6, Božović.

12:16 Toumi 31.

Kao i u prvom meču u "Morači", Bjasen je bio ravnopravan na startu.

Ovog puta se držao malo duže, ali je Budućnost u jednom trenutku počela da igra fenomenalno u odbrani, punih 11 minuta nije primila gol, pa su raspoložena Bojana Popović i drugarice brzo stigle do plus pet.

Ako se ovako nastavi, "plave" će očuuvati perfektan skor...

11:16 A. Bulatović 30.

Tajm-aut Budućnost (28 sekundi do poluvremena)

11:15 Alstad 30. (gol za Bjasen poslije 11 minuta)

0:1 Popović 2.

Budućnost u Norveškoj traži četvrtu pobjedu, kojom bi i defintivno osigurala jedno od prva dva mjesta u grupi A.

U prvom meču, prvak Crne Gore je lako savladao Bjasen sa 28:18.