Crna Gora ubjedljiva protiv Velike Britanije

Gošće su odolijevale samo u uvodnim minutima, do 4:3, a nakon toga je bilo samo pitanje sa koliko razlike će Crna Gora dobiti ovaj meč.
83 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 19.10.2011. 17:50h

Očekivanom i ubjedljivom pobjedom ženska seniorska reprezentacija Crne Gore otvorila je novi ciklus kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, koje se u decembru iduće godine održava u Holandiji. Nejaka Velika Britanija nije mogla biti ozbiljan takmac izabranicama Dragana Adžića, koji je zbog toga odlučio da na ovom meču odmori Bojanu Popović, Maju Savić i Anu Radović.

"Bitno je da smo pobijedili, ali i da je odnos djevojaka prema igri bio odličan, što je rezultiralo velikom razlikom. Djevojke su dale svoj maksimum i ovo nam je bio jedan dobar trening pred subotnju utakmicu sa Poljskom, koja je mnogo ozbiljniji protivnik", kazao je selektor Dragan Adžić.

Britanke su pružile otpor samo u uvodnim minutama utakmice kada su uspjele da izjednače na 1:1 i da drže priključak do 4:3. Od tog trenutka je naša reprezentacija krenula da melje protivnice izuzetno jakim ritmom, odličnom zonskom odbranom i brzom transformacijom u fazu napada. Gošće su bile nemoćne čak i kada su imale dvije igračice više na terenu (Radmila Miljanić je u takvoj situaciji postigla gol za 6:3). Crna Gora je najveću prednost, od 18 golova razlike, imala u dva navrata.

Meč su, inače, počele na golu Marina Vukčević, na crti Ana Đokić, na krilima Majda Mehmedović i Radmila Miljanić, te bekovi Marija Jovanović, Milena Knežević i Katarina Bulatović. Adžić je tokom 60 minuta rasporedio snage, pa su sve igračice dobile šansu.

"I djevojke koje su odigrale drugo poluvrijeme odigrale su maksimalno. Uostalom, cijela ekipa je na ovom meču, kao i na svakom od kada sam ja selektor, bila apsolutno profesionalna, bez obzira na protivnika", dodao je Adžić.

S obzirom na veliku razliku u kvalitetu, selektor Velike Britanije Džesper Holmris nije imao šta da zamjeri svojim rukometašicama.

"Igrali smo protiv jedne od najboljih svjetskih ekipa, tako da smo i očekivali da ćemo izgubiti. Međutim, nama je ovo veoma korisno kao pripremni proces, ali i kao mogućnost da naučimo nešto u ovom periodu kada pokušavamo da se što bolje spremimo za Olimpijske igre čiji smo domaćin sljedeće godine", kazao je Holmris.

Nikčević: Odličan trening za Poljakinje

"Ušle smo u meč maksimalno bez obzira na protivnika. Uostalom, prije meča je bio dogovor da ništa ne prepuštamo slučaju, niti da potcjenjujemo suparnice. Ovo nam je bio jedan odličan trening pred gostovanje Poljskoj i mislim da smo se dobro i pripremile za taj meč koji će biti mnogo teži od ovoga večeras", kazala je lijevi bek Sandra Nikčević.

U drugom meču ove grupe, Rusija je kod kuće savladala Poljsku 32:21 (19:9).

Crna Gora u drugom kolu, u subotu, gostuje Poljskoj.

Crna Gora - Velika Britanija 34:18 (21:6)

Herceg Novi - Dvorana SC “Igalo”. Gledalaca: 800. Sudije: Brkić i Jusufhodžić (Austrija). Sedmerci: Crna Gora 5 (5), Velika Britanija 4 (3). Isključenja: Crna Gora 14, Velika Britanija 4 minuta.

Crna Gora: M. Vukčević (sedam odbrana), Barjaktarović (jedna odbrana), Milenković (pet odbrana), Miljanić 3, Radičević 1 (1), Đokić 2, Jovanović 4 (1), A. Bulatović 3 (1), Savić, S. Vukčević 2, Tošković 3, Nikčević 3 (1), K. Bulatović 3, Mehmedović 3, Knežević 5, Božović 2 (1).

Velika Britanija: Hargrivs (12 odbrana), Lam Murs 1, Van der Vil 2, Hegelund, Mek Keferti 2, Džaks 1, Gudvin 3 (1), Ferbrader 1, Bil 2, Leuthold, Palis, Fadž 4, Majs (tri odbrane), Gerbron 2 (2).

21:7 (Fadž)

Od početka drugog poluvremena šansu su dobile golman Sonja Barjaktarović, bekovi Sandra Nikčević, Jasna Tošković, pivot Sara Vukčević i desno krilo Jovanka Radičević.

Očigledna je razlika u kvalitetu, pa je i 15 golova razlike na odmoru logična posljedica, iako su naše seniorke u prvom poluvremenu napravile dosta tehničkih grešaka. Golman Marina Vukčević je upisala sedam odbrana. Najefikasnija je bila Milena Knežević sa pet golova, Marija Jovanović je postigla četiri, po tri Maida Mehmedović, Katarina Bulatović i Radmila Miljanić, dva je postigla Ana Đokić, dok je jedan postigla Anđela Bulatović.

1:0 (Mehmedović)

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore u Igalu protiv slabašne Velike Britanije, u prvom kolu grupe 3 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Holandiji.

U sastavu nema Bojane Popović i Ane Radović, koje selektor Dragan Adžić odmara u ovom meču. Meč na klupi je počela i kapiten Maja Savić.

U startnoj postavi Crne Gore su golman Marina Vukčević, na krilima Mehmedović i Miljanić, na crti Đokić, te u bekovskoj liniji Jovanović, Knežević i Katarina Bulatović.