Mojkovac bolji od Sutjeske

Izabranici Branislava Zeljkovića su večeras na svom terenu savladali Sutjesku 25:24 (13:13), u zaostaloj utakmici 2. kola Prve muške lige.
106 pregleda 0 komentar(a)
Ljubojević, Foto: Boris Pejović
Ažurirano: 12.10.2011. 17:57h

Rukometaši Mojkovca imaju maksimalan učinak nakon dva kola - izabranici Branislava Zeljkovića su večeras na svom terenu savladali Sutjesku 25:24 (13:13), u zaostaloj utakmici 2. kola Prve muške lige.

Darko Cvetković je donio šampionu pobjedu u derbiju kola - golman Mojkovčana odbranio je sedmerac Radivoju Đođiću, u posljednjoj akciji na meču, pošto je Vladimir Radulović fauliran za sedmerac, praktično, uz zvuk sirene. Interesantno, Đođić, ubjedljivo najbolji u gostujućem timu sa devet golova, prije toga je tri puta bio siguran izvođač sedmeraca.

Osim Cvetkovića, za pobjedu Mojkovca najzaslužniji su najiskusniji, pivot Milun Danić, desno krilo Borislav Ljubojević i posebno kapiten, desni bek Igor Bogavac, koji je 12 sekundi prije kraja pogodio sedmerac za vođstvo i kasnije pobjedu.

Inače, meč je tokom 60 minuta bio veoma zanimljiv, rezultatski neizvjestan. Sutjeska je vodila tokom većeg dijela, u prvom poluvremenu su Nikšićani imali prednost 6:2 i 9:6, ali je Mojkovac prvi put poveo u 26. minutu sa 12:11, potom i 13:11. Gosti su do odmora izjednačili, potom početkom nastavka poveli 15:13, a u 35. minutu ponovo imali četiri gola prednosti (18:14). Iako se prednost topila, Sutjeska je u finišu meča imala minimalno vođstvo od 24:23, ali je Mojkovac prvo izjednačio, a onda i stigao do važna dva boda preko Bogavca....

Mojkovac je, tako, upisao i drugu pobjedu, dok je Sutjeska doživjela prvi poraz u prvenstvu.

Mojkovac - Sutjeska 25:24 (13:13)

Mojkovac - Dvorana ŠC „Vuksan Đukić”. Sudije: Predrag i Filip Martinović (Cetinje). Gledalaca: 800. Sedmerci: Mojkovac 2 (2), Sutjeska 4 (3). Iskljuičenja: Mojkovac 8, Sutjeska 14 minuta.

Mojkovac: Cvetković, Rondović, Bogаvаc 7, Rаdojević, Danić 7, Rаkočević, Tomović, Drobnjаk, Sošić, Žurić 1, Ljubojević 6, Dаpčević 4, Drаkulović, Popović, Sаvić, Kruščić.

Sutjeska: Jocović, Rajković, Radulović 1, Čizmović 1, Blečić, Blagojević, Bulajić, Šekarić 3, Ašanin, 2, Kaluđerović, Majić 5, Đođić 9, Vučković, Nikitović, Trifunović 2, Nikolić 1.