Budvanska rivijera slavila u Beranama

Budvani su danas u Beranama savladala istoimeni domaći tim 26:18 (10:9), u meču 1. kola Prve muške lige.
Ažurirano: 02.10.2011. 15:21h

Rukometaši Budvanske rivijere ostvarili su pobjedu na startu novog šampionata Crne Gore - Budvani su danas u Beranama savladala istoimeni domaći tim 26:18 (10:9).

Beranci su bolje počeli meč, nakon 15 minuta su vodili 7:3, ali su gosti serijom 6:0 u 26. minutu preokrenuli na 9:7. Berane je izjednačilo na 9:9, ali su Budvani na odmoru imali gol prednosti. U nastavku je Budvanska rivijera dominirala, i zasluženo stigla do prva dva boda...

Inače, meč je odigran u hali u kojoj nije bilo električne energije, jer se pokvario agregat, pa su službena lica vrijeme mjerila pomoću štoperica.

Sjutra će biti odigran duel Cepelina i Mojkovca u podgoričkom naselju Kokoti (18.30).

Utakmica je trebalo da bude odigrana danas na Cetinju, ali su termin i mjesto odigravanja promijenjeni jer je cetinjskoj dvorani isključena struja.

Meč prvog kola između Sutjeske i pljevaljskog Rudara zakazan je za 4. oktobar, iako je neizvjesno hoće li biti odigran jer je nikšićki tim suspendovan zbog neuplaćenog depozita i kotizacije za učešće u ligi.

Dan kasnije na programu je duel Lovćena i novog prvoligaša, ekipe Sedmerca.

Berane – Budvanska rivijera 18:26 (9:10)

Berane - Hala sportova. Gledalaca: 150. Sudije: Beharević i Čavor (obojica sa Cetinja). Sedmerci: Berane 3 (2), B. Rivijera 6 (5). Isključenja: Berane 10, Budvanska rivijera 4 minuta.

Berane: Agović (šest odbrana), Čampar, Marsenić 2, Bogavac, Babović 6 (1), Znjić 1, Ramusović, Pešić (11 odbrana i sedmerac), V. Barjaktarović, Fatić 1, Ivanović, Trifunović 4, Dervišević 3, Čukić 1, I. Barjaktarović, Popović.

Budvanska rivijera: Mijušković (11 odbrana i sedmerac), Šljukić, Milić 4 (3), Suknović 2, Milošević 6 (2), Bulajić 1, Koćalo 7, Stojanović 4, Ćeranić, Potparić, Bubanja, Vuković 1, Vujović, Delić.