Budućnost savladala Tiringer

Rukometašice Budućnosti novu sezonu u Ligi šampiona počele su pobjedom nad Tiringerom u Njemačkoj - 27:23 (13:9).
Tiringer - Budućnost, Foto: Www.thueringer-hc.de
Ažurirano: 02.10.2011. 15:05h

Meč u Erfurtu pokazao je da je Budućnost još daleko od prave forme, ali da osvajanje jednog od prva dva mjesta u grupi A neće doći u pitanje.

Tiringer - Budućnost 23:27 (9:13)

Erfurt - "Ritšporthale". Gledalaca: 1.038. Sudije: Koen i Perec (Izrael). Sedmerci: Tiringer 3 (3), Budućnost 11 (8). Isključenja: Tiringer 6, Budućnost 6 minuta.

Tiringer: Gava (dva sedmerca), Merc (sedam odbrana i sedmerac), Nadgornjaja, Šreder, Jan, Rajhe 5, Karsten, Minevskaja, Snelder 3, Popluharova 7, Engel 5 (3), Stuparičova 1, Borgeš-Meskita 2, Volbord.

Budućnost: Voltering (19 odbrana), Barjaktarović, Miljanić 1, Đokić 2, Radović 1, A. Bulatović, Nikolić, Savić 2, Jovetić 1, Popović 7 (2), Cakalije 1 (1), K. Bulatović 7 (5), Cvijić 1, Mehmedović 1, Števin, Knežević 3.

TOK MEČA

Utakmica je kasnila pet minuta zbog problema sa semaforom, a nakon pauze prvi gol je postigla Holanđanka Danik Snelder.

To je bilo i jedino vođstvo domaćih, jer je Budućnost sedam puta uzastopno zatresla mrežu i više nijednom nije dozvolila rivalu da priđe na manje od dva gola minusa.

Njemice su povele golom Snelder, ali je Budućnost sa tri pogotka Katarine Bulatović (dva iz sedmerca) i po jednim Maje Savić i Bojane Popović (takođe sa sedmerca) preokrenula na 5:1.

Radmila Miljanić je povisila na 6:1, a seriju 7:0 zaokružila je Popovićeva. Herbert Miler je morao da zatraži tajm-aut.

Njemice su smanjile na 7:3. Budućnost nije iskoristila sedmerac i nekoliko zicera, što su domaće iskoristile da priđu na 7:5.

Ana Radović je nakon sjajnog solo prodora prekinula seriju domaćih.

U 25. minutu je 10:7, a u 28. plus četiri - 12:8.

U posljednjih 15 sekundi prvog poluvremena Bojana Popović je svojim četvrtim golom ponovo donijela četiri pogotka viška (13:9), da bi ubjedljivo najbolja igračica u prvih 30 minuta, Klara Voltering, upisala svoju 12. odbranu.

U nastavku se igra gol za gol, sada je 15:11.

Sa dva vezana gola Milene Knežević, Budućnost je u 42. minutu ponovo stigla do rekordnih plus šest - 18:12.

Maja Savić je majstorskim pogotkom povisila na 19:12, da bi Borgeš.Meskita, Rajhe i Engel iz sedmerca smanjile na 19:15.

Njemice su prišle i na 19:17, ali Katarina Bulatović prekida njihovu seriju, a zatim i Bojana Popović koristi sedmerac.

Imala je Budućnost 23:18, ali Njemice sa dva brza gola prilaze na 23:20.

Dva minuta do kraja i samo dva razlike - 25:23. Dragan Adžić traži tajm-aut i kaže igračicama da jedan gol rješava sve.

Taj gol je postigla Ana Đokić na sjajnu asistenciju Katarine Bulatović za 26:23.

Konačnih 27:23 postavila je Dijana Jovetić, posliije ludicnog pasa Popovićeve...