Budućnost lako protiv Jagodine

Ovo je za izabranice Dragana Adžića bila posljednja provjera pred start Lige šampiona i premijerni meč 2. oktobra protiv njemačkog Tiringera u gostima
Budućnost - Jagodina, Foto: Zoran Đurić
Ažurirano: 18.09.2011. 14:40h

Iako su dvije najbolje igračice, Bojana Popović i Katarina Bulatović, odmarale zbog lakših povreda, rukometašice Budućnosti su lako stigle do druge pobjede u Regionalnoj ligi. Savladana je Jagodina sa 26:18, a čini se da je konačna razlika mogla da bude mnogo veća da je bilo malo više žara u igri. Doduše, bez sjajnog bekovskog tandema, Budućnost i nije previše jaka, jer su njihove alternative mnogo manje opasne po protivničke golmane...

Startna postava, u kojoj su bila krila Maja Savić i Radmila Miljanić, bekovi Milena Knežević, Ana Radović i Anđela Bulatović, pivot Dragana Cvijić i Klara Voltering na golu, bez problema je stigla do 5:0 na startu. Gošće su prvi gol postigle tek poslije 10 minuta i četiri sekunde, kada je Marina Dmitrović iskoristila sedmerac.

To je bila samo trenutna slabost, jer je na isteku 22. minuta Anđela Bulatović iskoristila kontru za 13:3. Ali, izabranice nekadašnjeg trenera i rukometašica i rukometaša Budućnosti, Zorana Ivića, nisu željele da dozvole katastrofu, pa su serijom 8:2 na početku nastavka prišle na 15:11. Uzbuđenja, ipak, nije bilo, jer je Sonja Barjaktarović sjajnim odbranama (za 30 minuta zaustavila devet šuteva i dva sedmerca) natjerala saigračice da se uozbilje. U 54. minutu je opet bilo plus 10 (24:14)...

Budućnost - Jagodina 26:18 (15:10)

Podgorica - Dvorana „Rex”. Gledalaca: 100. Sudije: Načevski i Nikolov (Makedonija). Sedmerci: Budućnost 7 (4), Jagodina 3 (2). Isključenja: Budućnost 8 minuta.

Budućnost: Voltering (tri odbrane), Barjaktarović (devet odbrana i dva sedmerca), Vukčević, Miljanić 1, Đokić 5, Radović 2, A. Bulatović 3 (2), Nikolić 2, Savić 1, Jovetić, Cakalije 2 (2), Cvijić 4, Mehmedović 2, Števin 1, Knežević 1, Božović 2.

Jagodina: Ušljebrka, Tatalović (11 odbrana i sedmerac), Miladinović, Lojpur 1, I. Stevanović, Stefanović, Radojević 1, Živković 3, Milošević 3, Jevtić 4, Tasić, Stevanović, Janjić 2, Dmitrović 4 (2).