Budućnost bolja od Podravke

Izabranice Dragana Adžića savladale su večeras u Koprivnici ekipu Podravke 27:26 (16:10), u kontrolnom meču odigranom bez prisustva publike.
Ažurirano: 14.09.2011. 22:25h

Rukometašice Budućnosti nastavljaju sa ubrzanim tempom priprema za startu u Ligi šampiona – samo dan nakon pobjede u Beogradu protiv Radničkog, u prvom kolu Regionalne lige, izabranice Dragana Adžića savladale su večeras u Koprivnici ekipu Podravke 27:26 (16:10), u kontrolnom meču odigranom bez prisustva publike.

Podgoričanke su u Koprivnicu doputovale sinoć iza ponoći, a jutros su odradile i trening, na kojem je lakšu povredu skočnog zgloba zaradila Bojana Popović, zbog čega je i preskočila večerašnji duel.

Podravka je imala početnu prednost, ali je Budućnost držala priključak, a onda u 21. minutu stekla tri gola prednosti (10:7). Šest minuta kasnije, već je bilo plus šest za Budućnost (14:8), it u prednost su Podgoričanke sačuvale do odmora.

U nastavku se istopila prednost Budućnosti, koja je, ipak, uspjela da sačuva minimalnu prednost za pobjedu. Gošće su posljednji gol primile po isteku 60. minuta, iz deveterca, kada je pogodila Damnjanović.

Budućnost će u četvrtak prije podne imati zajednički trening s Podravkom, a onda se vraća u Podgoricu.

Podravka - Budućnost 26:27 (10:16)

Koprivnica - Gimnazijska sportska dvorana. Bez gledalaca. Sudije: Maja Vajdić i Lorena Jurenec (obje iy Koprivnica). Sedmerci: Podravka 6 (5), Budućnost 10 (9). Isključenja: Podravka 4, Budućnost 12 minuta.

Podravka: Žderić (jedan sedmerac), Jelčić (sedam odbrana i sedmerac), Kapitanović, Čović, Kožnjak, Pongrac, Šenvald, Petković, Gaće 5, Damnjanović 12 (4), Milanović Litre, Dragišić, Vidak, Havić, Tatari 1, Horvat 4 (1), Pušić-Koroljević 4.

Budućnost: Voltering (12 odbrana i sedmerac), Barjaktarović (dvije odbrane), Vukčević, Miljanić 1, Đokić 4, Radović 4, A. Bulatović 2, Nikolić, Savić 1, Jovetić 4 (2), Cakalie 5 (5), K. Bulatović 1, Cvijić 1, Knežević 3 (1), Mehmedović 1, Števin, Božović.