Budućnost u finalu poražena na sedmerce, Podravka osvojila turnir

Boljim izvođenjem sedmeraca 5:4, odnosno ukupno 32:31, turnir je osvojila Podravka. Regularni dio meča završen je bez pobjednika 27:27
Ažurirano: 28.08.2011. 17:19h

Rukometašice Budućnost poražene su u finalu 10. međunarodnog spomen turnir “Metković 2011” – boljim izvođenjem sedmeraca 5:4, odnosno ukupno 32:31, turnir je osvojila Podravka.

Regularni dio meča završen je bez pobjednika 27:27 (12:13).

Odlučujuća je bila peta serija sedmeraca, u kojoj je Bojana Popović bila neprecizna (Marta Žderić je odbranila šut), dok je sa druge strane za pobjedu pogodila Miranda Tatari.

Precizne za Budućnost bile su Maja Savić, Katarina Bulatović, Andrijana Cakalie i Majda Mehmedović, dok su za Podravku još pogodile Kožnjak, Petković, Horvat i Damnjanović.

Podravka je povela 1:0, ali je Budućnost u 8. minutu, golom Bojane Popović, vodila 6:3. Prednost od tri gola Podgoričanke su čuvale do 20. minuta (11:8), a onda je Podravka do 29. minuta napravila seriju od 4:0 i ponovo povela, a do odmora i sačuvala minimalno vođstvo.

Hrvatice su u 33. minutu vodile 16:13, Budućnost je četiri minuta kasnije izjednačila (16:16), ali je Podravka prednost od tri gola vratila u 45. minutu (22:19), i prednost od dva do tri gola čuvala do 51. minuta (25:23). Serijom 3:0, “plave” su povratile vođstvo, a onda se do kraja meča igralo gol za gol.

Podravka je izjednačila 30-tak sekundi prije kraja (27:27), nakon čega je Dragan Adžić zatražio tajm-aut. Podgoričanke, međutim, nijesu uspjele da iskoriste posljednji napad, pa se odmah prešlo na izvođenje sedmeraca, pošto po propozicijama turnira nije bilo produžetaka…

Inače, zbog temperature i stomačnih problema finalni meč su preskočile Klara Voltering, Dragana Cvijić, Radmila Miljanić i Ana Radović.

U meču za treće mjesto, Metalurg je bio bolji od Zaječara 33:32.

Bojana najbolja igračica turnira, Voltering najbolji golman

Bojana Popović je najbolja igračica turnira, najbolji golman je Klara Votering, dok je Mirjeta Bajramovska iz Metalurga prvi strijelac sa 35 golova.

Osim Popovićeve i Voltering, u najbolju postavu turnira izabrane su još i lijevo krilo Nikica Pušić-Koroljević (Podravka), desno krilo Anita Gaće (Podgorica), pivot Vesna Milanović-Litre (Podravka), lijevi bek Kristina Liščević (Metalurg) i desni bek Elena Gjorgijevska (Metalurg).

Budućnost je turnir završila sa skorom od tri pobjede (Katarina, Krim, Zaječar) i dva poraza (Metalurg, Podravka).

Budućnost - Podravka 31:32 (27:27, 12:13)

Metković - Gradska dvorana. Gledatelja: 400. Sudije: Jurinović (Zadar) i Mrvica (Biograd). Sedmerci: Budućnost 3 (2), Podravka 3 (3). Isključenja: Budućnost 6, Podravka 2 minuta.

Budućnost: Barjaktarović (osam odbrana), Vukčević (jedna odbrana), Đokić 3, A. Bulatović, Nikolić 1, Savić 3, Jovetić1, Popović 9 (2), Cakalie, K. Bulatović 8, Mehmedović 1, Števin, Knežević 1, Božović.

Podravka: Žderić (11 odbrana), Jelčić, Kapitanović, Čović 1, Kožnjak, Pongrac, Šenvald, Petković 3, Gaće 3, Damnjanović 5 (3), Milanović-Litre 2, Dragišić, Havić, Tatari 3, Horvat 6, Pušić-Koroljević 4.