Budućnost bolja i od Debrecina

Podgoričanke su jutros savladale vicešampiona Mađarske, Debrecin 32:28 (15:16), u utakmici drugog kola turnira.
Majda Mehmedović, Foto: Www.handball.hu
Ažurirano: 21.08.2011. 10:10h

Rukometašice Budućnost upisale su i drugu pobjedu na međunarodnom turniru „Sabela kup“, koji je juče počeo u Budimpešti - Podgoričanke su jutros savladale vicešampiona Mađarske, Debrecin 32:28 (15:16), u utakmici drugog kola turnira.

Izabranice Dragana Adžića su ju subotu bile bolje od vicešampiona Evrope, španskog Ićaka 27:25 (13:12).

Budućnost je protiv ekipe koja ove godine igra u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, i protiv koje su odmarale najiskusnije, odigrala dva potpuno različita poluvremena. U prvom je bilo loše, posebno u odbrani, Budućnost je primila čak 16 golova, a Debrecin je u dva navrata vodio čak i pet golova razlike (12:7, 14:9).

Ipak, do odmora su Podgoričanke smanjile zaostatak na gol, a onda su početkom nastavka potpuno preokrenule rezultat, povele 22:18 i do kraja rutinski sačuvale prednost...

U drugom meču drugog kola Ferencvaroš je savladao Ićako 35:34 (16:17).

"Plave" danas popodne u posljednjem kolu, od 15.45 časova, igraju sa Ferencvarošem, i taj meč odlučiće pobjednika turnira.

Budućnost - Debrecin 32:28 (15:16)

Budimpešta - Gradska dvorana. Gledalaca: oko 100. Sedmerci: Budućnost 6 (5), Debrecin 7 (4). Isključenja: Budućnost 14, Debrecin 8 minuta.

Budućnost: Miljanić 3, Đokić 2, Radović 4, A. Bulatović, Nikolić, Savić, Popović, Voltering (pet odbrana i sedmerac), Cakalie 4 (2), Barjaktarović (četiri odbrane i sedmerac), Vukčević (tri odbrane i sedmerac), K. Bulatović 4 (2), Cvijić 2, Božović, Števin 2, Knežević 2 (1), Mehmedović 6.

Debrecin: Trifa , Varzanji 4 (2), Šopronji 2 (1), Kudor 6 (1), Dakoš 3, Šuc 5, Silađi 1, Kiralji, Kazai 3, Karaljoš 1, Saki 1, Šiška, Slakta 2, Horvat.