Budućnost teško protiv Erdija

Najveću prednost od po četiri gola Podgoričanke su imale u dva navrata, u 20. minutu sa 11:7, a u 38. minutu sa 21:17
Bojana Popović, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 18.08.2011. 20:02h

Rukometašice Budućnosti savladale su večeras mađarski Erdi 31:29 (15:14), u drugom kontrolnom meču na turneji po Mađarskoj (“plave” su juče izgubile od Meca 23:20).

Predvođene sjajnom Bojanom Popović, koja se osim golgeterskog učinka istakla i asistencijama (sedam), izabranice Dragana Adžića su od početka do kraja bile u prednosti protiv ekipe koja, ipak, nije nivo podgoričkog sastava (deveto mjesto u prošloj sezoni u mađarskom šampionatu).

Najveću prednost od po četiri gola Podgoričanke su imale u dva navrata, u 20. minutu sa 11:7, a u 38. minutu sa 21:17...Domaćin je do kraja uspio da priprijeti, ali ne i da preokrene rezultat.

Odbrana je, svakako, bila lošiji dio igre, a Podgoričanke su se u napadu loše snalazile na zonu 5-1 Erdija, pri čemu su promašile sedam zicera i imale devet izgubljenih lopti.

Bojana Popović je sa 13 pogodaka (četiri iz sedmeraca) iz 19 pokušaja bila ubjedljivo najbolja igračica meča, Ana Đokić postigla je pet iz pet pokušaja, a bez promašaja je bila i Radmila Miljanić...

Slijedi dan odmora, a onda i međunarodni turnir “Sabela kup”, koji se u subotu održava u Debrecinu. Rival u subotu je Debrecin (16.30 časova), dok će u nedjelju Budućnost igrati protiv vicešampiona Evrope, španskog Ićaka (11.50) i Ferencvaroša (15.45).

Erdi – Budoćnost 29:31 (14:15)

Erd – Dvorana: Tornačarnok”. Gledalaca: 200. Sudije Ban i Bač (Mađarska). Sedmerci: Erdi 7 (5), Budućnost 5 (5). Isključenja: Erd 6, Budućnost 20 minuta.

Erdi: Oguntoje, Šnek, Terek, Tamaš 2, Kovač, Kišfaludi 3, Vinče 7 (2), Volf 2, Padar 2, Bognar 4 (1), Kuridža 4, Tot 5 (2).

Budućnost: Barjaktarović (jedna odbrana), Vukčević (osam odbrana), Voltering (dvije odbrane), Miljanić 3, Đokić 5, Radović 1, Bulatović A. 1, Nikolić 1, Savić 3, Jovetić 1 (1), Popović 13 (4), Cakalie, K. Bulatović, Cvijić 1, Mehmedović, Števin 1, Knezević 1, Božović.